חברת פינאייר השיקה היום מחלקת פרימיום אקונומי חדשה שתותקן בהדרגה בכל המטוסים רחבי הגוף של החברה. מדובר במטוסי אירבוס A350 (17 מטוסים) ו-A330 (8 מטוסים). במקביל חשפה החברה את מחלקת העסקים החדשה שתהיה במטוסים רחבי הגוף שלה החל מאביב 2022.

מחלקת פרימיום אקונומי החדשה במטוסים רחבי גוף של פינאייר
מחלקת פרימיום אקונומי החדשה במטוסים רחבי גוף של פינאייר

מחלקת הפרמיום אקונומי של החברה מציעה מושבים המספקים כ-50% יותר מרווח מאשר במחלקת התיירים. במחלקה 26 מושבים עם ארגונומיה משופרת, הטייה של 8 אינטש, משענת רגליים ומשענת ראש עם 6 מצבים. בנוסף במחלקה זו יש תא איחסון מיוחד למחשבים ניידים, מגש גדול וחזק שמתאים גם לאכילה וגם לעבודה. בנוסף יש בה נורות קריאה אישיות יציאה USB לטעינת מחשבים ומכשירים סלולרים וכן ערכת בידור עם מסכים בגודל של 13 אינטש.

מחלקת העסקים החדשה עברה קפיצת מדרגה. בחברה אומרים כי לא מדובר במושב שאותו אנו רגילים לראות במטוסים אלא מושב ששואב את ההשראה מריהוט טרקלין ואשר נועד למקסם את הנוחות, המרחב והחופש של הנוסעים בטיסות הארוכות.

מחלקת העסקים החדשה של פינאייר תאפשר תנוחות ישיבה מגוונות, כמו בכורסא
מחלקת העסקים החדשה של פינאייר תאפשר תנוחות ישיבה מגוונות, כמו בכורסא

דיויד קונדו מצוות ״חוויות הלקוח״ של פינאייר שהוביל את עבודת עיצוב המושב  מסביר כי בחברה רצו ליצור ׳סביבת מגורים׳ ולכן המושב מחקה את הנוחות אותה הלקוחות היו מצפים למצוא בבית על ידי ביטול מנגנוני מושב מסובכים ויצירת ׳צדפה׳ מעוקלת תלת ממדית שנותנת מרחב גמיש וגדול יותר ומאפשרת לתפוס תנוחות שונות שלא ניתן לקבל במושבים המסורתיים.

ואכן, מבחינה של התמונות בלבד נראה שעיצוב המושבים החדשים אכן מהווה בשורה גם ביחס למוצר הישן אך בהחלט גם ביחס למתחרים, עם יתרונות בהיבטי נוחות ועיצוב. ועם זאת, בצד החסרונות נראה כי המרחב לנוסע קטן למדי גם ביחס למחלקות מודרניות.

מחלקת העסקים הקודמת של חברת פינאייר
מחלקת העסקים הקודמת של חברת פינאייר

פינאייר חזרה השבוע להפעיל טיסות לישראל לאחר שהוסרו מגבלות הקורונה. החברה מפעילה בקו בין תל אביב והלסינקי מטוס אירבוס A320 ומציעה מגוון קישורים לטיסות המשך ליעדיה ברחבי העולם, טיסות בהן יוכלו הנוסעים מישראל להתוודע בקרוב למוצרים החדשים של החברה. בימים אלה היא מפעילה בקו תל אביב – הלסינקי, שלוש טיסות שבועיות. הטיסות מתל אביב ממריאות בשעה 01:10 ונוחתות בפינלנד בשעה 05:50 בבוקר. הטיסות לישראל ממריאות בשעה 19:55 ונוחתות בתל אביב בשעה 00:25.