נמל התעופה הבינלאומי של קייב (KBP) פועל בשלב זה כרגיל ולמעט מספר חברות שביטלו או שינו את לוח הטיסות שלהן, כל שאר הנחיתות וההמראות מתקיימות כסדרן.

לוח טיסות שדה״ת בקייב
לוח הטיסות של שדה״ת בקייב

הנהלת נמל התעופה הודיעה כי בשל מידע סותר על רקע המתיחות הגוברת סביב אוקראינה היא מודיעה כי השדה ממשיך לפעול כרגיל. בתוך כך התחייבה לרמה גבוהה של אבטחה בשדה ובטיחות אווירית. יחד עם זאת, המליצה הנהלת הנמל לנוסעים לעקוב אחר זמני הטיסות של חברות התעופה באתר המקוון של השדה ולמול חברות התעופה שכן לוח הזמנים עשוי להשתנות.

הנהלת נמל התעופה מזכירה בהודעתה כי חברת התעופה ק.ל.מ ביטלה את כל טיסותיה מה-13-17 בפברואר, כי חברת פליי דובאי שינתה את זמני הטיסות שלה לשבועיים הקרובים כך שהן ינחתו וימריאו כמה שעות מוקדם מהזמן המתוכנן וכי חברת קטאר איירוויס ביטלה טיסה להיום בשל החלפת מטוס לגדול יותר (איחוד טיסות)

עוד הדגישה הנהלת נמל התעופה כי גם המשרד לתשתיות של אוקראינה הכחיש מידע בנושא סגירת המרחב האווירי של אוקראינה ומציע לציבור הנוסעים להישאר רגועים ולעקוב אחר שינויים אפשריים בלוח הזמנים.

אמש התרחשה דרמה קטנה כאשר הודיעה חברת SkyUp האוקראינית על ביטול טיסות נרחב והפסקה מכירת כרטיסים לטיסות עתידיות. זאת, בשל חששות של בעלי המטוסים מהסכנה של הטסת המטוסים בשטח האווירי של אוקראינה בעת הנוכחית. היום נמצא פתרון לחששות בהתערבות ממשלת אוקראינה, מה שאפשר לחברה לחזור לעסקים כרגיל.

טיסות SkyUp מתל אביב לקייב, חזרו למערכת ההזמנות
טיסות SkyUp מתל אביב לקייב, חזרו למערכת ההזמנות

בהקשר דומה, טיסת LY611 של אל על למוסקבה טסה היום באופן שונה מהרגיל בנתיב טיסה חדש שלא עובר בשטח האווירי של אוקראינה.

נתיב הטיסה החדש של אל על לרוסיה, נמנע מהמרחב האווירי של אוקראינה

הבוקר המריאו מנתב״ג לקייב טיסה של אוקראין אינטרנשיונל (בשעה 05:30) וטיסה של אלעל (בשעה 06:30). טיסה נוספת של אלעל המריאה בשעה 11:30 ומאוחר יותר צפויה להמריא טיסה נוספת של חברת אוקראין אינטרנשיונל.

ככל שהדברים נראים עכשיו,  אין לחץ על הטיסות מאוקראינה לתל אביב ולכן חברות התעופה הישראליות שהודיעו בשבוע שעבר על הפעלת טיסות רבות כדי לסייע לישראלים לשוב לארץ, לא תיגברו את הקו בצורה משמעותית. עם זאת חברת אל על מסרה היום כי היא עוקבת אחרי המצב וככל שיידרש היא תתגבר את לוח הטיסות שלה.