חברת אוסטריאן איירליינס מכניסה לשרות 4 מטוסי אירבוס A320Neo חדישים שיחליפו בהדרגה עד אביב 2023 מטוסי 320 שייצאו משרות. רכישת המטוסים תסייע לחברה בחידוש הצי שנחשב מיושן יחסית עם גיל ממוצע של 16.6 שנים.

המטוסים יימסרו לאוסטריאן מתוך הזמנה של חברת לופטהנזה. מדובר במטוסים עם תצרוכת דלק נמוכה בכ-20% מאלו שנמצאים כעת בשרות החברה. בכך תוכל החברה להגדיל את הרווחיות שלה וכן יתרמו ל״אחריות הסביבתית״ של אוסטריאן, כחלק ממגמה רחבה של תעופה ברת קיימא.

״אנחנו שואפים להפחית כ-50% את פליטת דו-תחמוצת הפחמן במטוסים שלנו עד עד שנת 2030 ולהגיע לכמה שפחות זיהום עד שנת 2050״ אמר מנהל התפעול של אוסטריאן, פרנצ׳סקו סקיורטינו וציין כי המטוסים החדישים גם שקטים משמעותית מאלה שנמצאים כיום בחברה.

על פי התכנית המטוסים יופעלו תחילה בקווים בתוך אירופה בהם לונדון, אמסטרדם ופרנקפורט. במטוסים יהיו 180 מושבים עם מרחב אישי גדול יותר לנוסעים וקיבולת גבוהה ב-60% למטען האישי שאיתו עולים למטוס. במטוסים תותקן גם מערכת תאורה חדשה שמשתנה בהתאם לשעות היממה.

אוסטריאן איירליינס היא חברת התעופה הגדולה ביותר באוסטריה ומפעילה רשת נתיבים עולמית של כ-130 יעדים. צי המטוסים של החברה כולל דגמי אירבוס A320, A321, בואינג 767 ו-777 וכן מטוסי אמבראר. אוסטריאן איירליינס היא חלק מקבוצת לופטהנזה, קבוצת חברות התעופה הגדולה באירופה, וחברה ב-Star Alliance, הברית העולמית הראשונה של חברות תעופה בינלאומיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *