חברת אל על צפויה לחתום החודש על הסכם שיתוף קוד עם חברת התעופה הלאומית של מרוקו, רויאל אייר מארוק. זאת בהמשך למזכר ההבנות שנחתם בחודש אוקטובר 2021 בין שתי החברות.

אל על מסרה היום כי הסכם הקוד המשותף עם רויאל אייר מארוק יאפשר ללקוחות החברה לרכוש כרטיס משולב בקוד החברה מתל אביב לקזבלנקה וכן בעתיד ליעדי המשך באפריקה, אירופה וצפון אמריקה. כמו כן ההסכם יאפשר ללקוחות חברת רויאל אייר מארוק לרכוש כרטיס על טיסות אלעל בקווים שבין תל אביב ומרקש או קזבלנקה ובעתיד ליעדי המשך של אל על מתל אביב.

הסכם הקוד המשותף, לכשייחתם, יאפשר לאלעל להציע ללקוחותיה מגוון רחב יותר של תדירויות ולהנות מערוצי המכירה של רויאל אייר מארוק. החברה מציינת, בדו״ח סיכום הפעילות לשנת 2021, כי החתימה על הסכם הקוד המשותף הינו מידע צופה פני עתיד כהגדרתו בחוק ניירות ערך ומימוש העסקה אינו ודאי ואינו בשליטת החברה, אלא תלוי גם בגורמים נוספים.

יצוין, כי לקוחות החברה שהם חברי מועדון ״הנוסע המתמיד״ זכאים לצבור נקודות גם בטיסות המשך שמבוצעות כחלק מהסכמי הקוד המשותף.

כפי שעדכנו בחדשות תעופה, חברת התעופה של מרוקו צפויה להתחיל לבצע טיסות ישירות בין קזבלנקה לתל אביב ב-13 במרץ. זאת לאחר שדחתה את פתיחת הקו במשך מספר חודשים בשל הנחיה של ממשלת מרוקו לעצור את כל הטיסות למדינה בשל בהלת האומיקרון.

החברה צפויה להפעיל 4 טיסות שבועיות בין קזבלנקה לתל אביב וכבר פירסמה כי בכוונה להגדיל את התדירות ל-5 טיסות שבועיות.

את טיסת הבכורה לישראל תבצע החברה המרוקנית במטוס בואינג 789 ולאחר מכן תבצע את הטיסות במטוסי 737-800 ובהתאם לביקוש תפעיל גם מטוס רחב גוף.