עוד לא התרגלנו לחברת התעופה ׳איטה׳ (ITA Airways), חברת התעופה הלאומית החדשה של איטליה, שהוקמה על חורבותיה וחובותיה של אליטליה. וכבר מתבשרים על חברת תעופה איטלקית חדשה שמוקמת בימים אלה בשם אירואיטליה (AeroItalia), שבסיסה יהיה גם כן ברומא.

בימים האחרונים מתחילים לראות ברחבי הרשת ציוצים אודות החברה החדשה עם פיסות מידע ובהן גם צילום מטוס בואינג 737-800 שנמצא בהאנגר גדול ועובר צביעה לירוק, לבן ואדום – צבעי הדגל של איטליה. קשה לפספס את הדימיון לצביעת Alitalia. כמו כן, הקימה החברה אתר אינטרנט, שכרגע לא מכיל הרבה מלבד כתובית ״בקרוב״ והפנייה לדף גיוס העובדים.

אתר חברת אירואיטליה החדשה
אתר חברת אירואיטליה החדשה

מדובר במטוס שרשום על שם חברה במלטה וצבוע בצבעי חברת התעופה בלו-פנורמה, חברת תעופה איטלקית שבסיסה ברומא והפעילה טיסות סדירות וטיסות שכר ליעדי נופש מקומיים ובינלאומיים. בחודש אוקטובר האחרון השעתה בלו פנורמה את כל פעילותה עד הודעה חדשה.

חברת AeroItalia החדשה מוקמת על ידי פרנצ׳סקו גטאנו אינטיארי, מומחה תעופה ששימש בשנים 2019-2018 כיועץ לשר התחבורה האיטלקי.

על פי הציוצים השונים ברשתות החברתיות ובהם ידיעה באתר World Airline News, החברה תחל את פעילותה בחודשים הקרובים והיא מתכוונת לחכור ששה מטוסי בואינג 737-800. כעת היא נמצאת בהליך גיוס עובדים ובהם טייסים, דיילים וצוותי קרקע.

לפני מספר חודשים פירסם אינטיארי בדף הפייסבוק שלו כי לחברה יש שני משקיעים בינלאומיים ״יוצאי דופן״ שביקשו להמר על איטליה ועל ההנהלה האיטלקית. באחד הפרסומים צוין כי הם ישקיעו בהקמת החברה סכום של כ-100 מיליון אירו.