נמל התעופה של פרנקפורט, שמשמש גם כאחד מנמלי התעופה הגדולים באירופה לטיסות המשך, הודיע היום על שביתה של צוות האבטחה המתוכננת למחר, 15 במרץ. על פי הודעת שדה התעופה השביתה תארך 21 שעות החל מהשעה 2 לפנות בוקר ועד השעה 11 לפני חצות.

במהלך השביתה אזור הבידוק הבטחוני יהיה סגור ונוסעים הטסים מפרנקפורט לא יוכלו לעבור את הבדיקות הביטחוניות הנדרשות על פי חוק ולהגיע לטיסותיהם. בהודעה של הנהלת הנמל נמסר כי השביתה צפויה לגרום לשיבושים חמורים וביטולי טיסות במהלך היום.

ביטולים בלוח הטיסות בשדה בפרנקפורט
ביטולים בלוח הטיסות בשדה בפרנקפורט

״אנחנו ממליצים בחום לכל הנוסעים היוצאים מפרנקפורט להימנע מלהגיע לשדה התעופה וליצור קשר עם חברת התעופה או מפעיל הנסיעות שלך בהקדם האפשרי לקבלת מידע על הטיסה שלך,״ נאמר בהודעה שפירסמה הנהלת שדה התעופה.

בהמשך ההודעה מציינת הנהלת השדה כי יש צפי שגם נוסעים במעבר יחוו שיבושים ועיכובים בשל השביתה ועליהם להתאזר בסבלנות. ומוסיפה כי אף שהיא מכבדת את זכותם של נותני שירותי האבטחה לשבות היא פונה לשותפים למשא ומתן הקיבוצי לשוב לשולחן הדיונים כדי למצוא פתרון שימנע את הפגיעה בנוסעים.

לחדשות תעופה נודע כי נכון לשעה טיסות מהארץ לפרנקפורט יוצאות כרגיל, אך חלק מהטיסות מפרנקפורט ארצה מגיעות ריקות מנוסעים.

יצוין כי בשל סגירת קו הרכבת S-BAHN (הרכבת הפרברית) בין תחנות Mainz-Bischofsheim ו- Rüsselsheim צפויים שיבושים עד ה-22 במרץ בתנועת הרכבות המשרתת את שדה התעופה.