הארגון הבינלאומי לתובלה אווירית (IATA) החליט להעביר את הכנס השנתי שלו משנחאי לדוחה (קטאר) בעקבות התפרצות מחודשת של הקורונה בסין.

הכנס השנתי אמור היה להתקיים בין התאריכים 21-19 ביוני בסין, בחסות של חברת התעופה צ׳יינה איסטרן איירליינס. אולם על פי הודעת הארגון, ההחלטה להעתיק את מקום האירוע, שיתקיים באותם תאריכים, נבעה בשל מגבלות מתמשכות בסין הקשורות לנגיף הקורונה. זו תהיה הפעם השניה שהכינוס העולמי של בכירי ענף התעופה יתקיים בקטאר. בפעם הקודמת הוא התקיים שם בשנת 2014.

אף שהודעת יאטא אינה מזכירה זאת, קשה להתעלם מהאפשרות כי סיבה נוספת להחלטה להעתיק את הכנס משנחאי לדוחא נובעת מהתרסקות טיסה 5735 של חברת צ׳יינה איסטרן איירלינס, שאירעה ב-21 במרץ ובה ניספו כל 132 הנוסעים ואנשי הצוות של מטוס החברה שהיה בדרכו מקונמינג לגואנגז׳ואו.

“אנחנו מאוכזבים מאד שאנחנו לא יכולים לקיים את הכנס בשנחאי, כמתוכנן. בינתיים, אנו שמחים לחזור למרכז התעופה הדינמי של דוחה ולאירוח החמים שבזכותו התפרסמה חברת התעופה קטאר איירווייז,״ מסר מנכ״ל יאטא, ווילי וולש והוסיף כי הכנס יהווה הזדמנות חשובה למנהיגי התעופה בעולם להציג את המציאות הכלכלית, פוליטית וטכנולוגית המשתנה שעומדת בפני ענף התעופה בתקופה זו שבה מורגשת ההתאוששות בתעשייה.

ביום שישי פירסם הניו יורק טיימס כי הזינוק במספר מקרי הקורונה ברחבי סין המונע על ידי זן האומיקרון מביא לסגירה של שכונות בשנחאי שעד לאחרונה הוגדרה כ׳יהלום שבכתר׳ באסטרטגיית המלחמה של ממשל סין במגפה. עד לאחרונה היו בשנחאי מקרים בודדים בלבד של חולים ובימים האחרונים מספרם גדל למעל 1,500 ביממה.