חברת ההסעות הבינלאומית UBER מתכוונת להרחיב את הפעילות שלה ולאפשר ללקוחותיה להזמין כרטיסי נסיעה ברכבות וטיסות. החברה הודיעה השבוע כי היא תתחיל בקרוב בפיילוט באנגליה ותעדכן את האפליקציה שלה בהתאם כך שתשמש כ׳אפליקצית על׳ למגוון השירותים שהחברה מציעה.

על פי התכנית של UBER, האפליקציה שלה תהפוך ל- ONE STOP SHOP, חנות אחת שבה ניתן יהיה לבצע הזמנה של מגוון שירותי החברה. אלה יתרחבו להזמנת חדרי מלון, השכרת רכב ועוד. החברה החליטה לבצע את הניסוי שלה באנגליה משום שהיא אחד השווקים הגדולים ביותר שלה מחוץ לצפון אמריקה. בחברה מאמינים  שתוספת אמצעי תחבורה תגדיל את עסקי הליבה שלה והנוסעים ישתמשו ברשת הנהגים שלה כדי לעבור בין מוקדים שונים כמו מהבית לתחנת רכבת, מהרכבת לנמל התעופה ומשם ליעדים הטיסה. לפני מגפת הקורונה כ-15% מהנסיעות של UBER בוצעו לנמלי תעופה ולכן היא מקווה ששילוב הזמנות של טיסות וכירטוס יגדילו משמעותית את הכנסותיה.

התכנית של UBER לייצר אפליקציית-על שתאפשר את מגוון ההזמנות הועלתה לראשונה בשנת 2018, אולם מגפת הקורונה עצרה את ענף התחבורה והתעופה ו׳אובר׳ התמקדה בהרחבת עסקי משלוחי המזון. כעת, על פי מנהלי החברה, כשהקורונה נמצאת כבר מאחור ויש ביקושים גדולים לנסיעות, החברה הבינה שהיא חייבת להוציא לפועל את התכנית על מנת לייצר מנוף צמיחה לשנים הבאות.

יצוין כי על פי החברה בקיץ שעבר היתה בריטניה, שהינה, כאמור, אחד מהשווקים הגדולים של UBER, הראשונה שבה מספר הנוסעים חזר לרמות של לפני המגפה ומספר המשתמשים בנסיעות ומשלוחי מזון היה מעל 20 מליון ב-12 החודשים האחרונים.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת השונים הזמנות לרכבות ואוטובוסים יושקו מאוחר יותר הקיץ, האפשרות להזמנת טיסות מאוחר יותר השנה ואילו הזמנות לבתי מלון יתאפשרו בשנת 2023.