בתאריך ה-4 באפריל התרחשה תקלה חמורה בטיסת אייר פראנס מספר AF11 מניו יורק לפריז. במהלך ההכנה לנחיתה על מסלול 26 שבשדה התעופה שארל דה גול דיווחו טייסי מטוס ה-777 למגדל הפיקוח שהמטוס לא מגיב לפעולות של הצוות וכי הוא נוטה שמאלה. בהקלטה שפורסמה נשמע כי הטייסים מדווחים על כך שהמטוס ״יצא מכלל שליטה״.

המטוס, שרישומו F-GSQJ הינו מדגם בואינג 777-300ER בן 17 שנים ובבעלות אייר פראנס מאז ייצורו. נכון לעכשיו המטוס מקורקע בשדה התעופה בפריז.

כפי שניתן לראות ברדאר הטיסות, לאחר המקרה ביצעו הטייסים הקפה נוספת סביב שדה התעופה וניגשו שוב לנחיתה מוצלחת, הפעם במסלול 27.

תקלה חמורה בטיסת AF11 מניו יורק לפריז
תקלה חמורה בטיסת AF11 מניו יורק לפריז

כעת מדווחת התקשורת המקומית בצרפת כי יצרנית המטוס בואינג עדכנה את חברת התעופה כי להבנתה לא הייתה תקלה טכנית במטוס. זאת, על בסיס נתונים שהוקלטו במהלך הטיסה והוצגו ליצרנית המטוס. יותר מזה, חברת בואינג טוענת שהמטוס הגיב היטב לפעולות של צוות האוויר.

לשכת הביטחון בתעופה הצרפתי פתחה בחקירה של המקרה כאירוע בטיחותי חמור והגיבה כי הנושא נמצא בחקירה וכי נתוני הטיסה עדיין נמצאים בניתוח. כמו כן הודיעו כי ממצאי החקירה יפורסמו לאחר שיהיה ברשותם הבנה של המקרה.

בעוד חקירת המקרה תארוך ככל הנראה מספר חודשים, גולשים ברשת העלו טענות על כך שבהקלטת החירום מדברים הטייסים, שנשמעים לחוצים למדי, בצרפתית במקום בשפה האנגלית. עם זאת, חשוב להדגיש שהשפה הצרפתית היא אחת משש שפות רשמיות של ה-ICAO (ארגון התעופה האזרחית).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *