חברת התעופה אייר אירופה, חברת התעופה השלישית בגודלה בספרד, חברה לחברת TravelX ויחד הן יציעו לראשונה בהיסטוריה כרטיסי טיסה דיגיטליים בצורה אסימוני NFT.

אז מהו NFT בכלל? אתר גלובס מסביר בצורה פשוטה:״ NFT הוא למעשה זכות וירטואלית שאנחנו קונים על יצירה של מישהו אחר. זו לא חייבת להיות אמנות של ממש (אם בכלל אפשר להגדיר אמנות), אלא יכול להיות כל דבר שנוצר ברשת – ציוץ בטוויטר, שידור של רגע מכונן בספורט, צילום, ציור, קליפ. אם מי שיצר אותו מחליט שהוא מספיק שווה, הוא יכול פשוט למכור אותו. כלומר, את הזכות הווירטואלית עליו. כלומר, להפוך אותו ל־NFT.״

רוכשי ה-NFT של אייר אירופה שקיבלו את השם NFTickets יקבלו גישה לטיסה מיוחדת של אייר אירופה ממדריד למיאמי בתאריך ה-29 בנובמבר 2022. תחילה יועמדו למכירה פומבית 10 כרטיסי טיסה בלבד (אחד כל 14 יום) במחלקת עסקים. כמו כן, הרוכשים יקבלו הטבות נוספות בדמות כניסה לאירועי אמנות ייחודיים במיאמי בדצמבר הקרוב.

מכרז לרכישת כרטיס טיסה NFT של אייר אירופה. מחלקת עסקים ממדריד לאירופה
מכרז לרכישת כרטיס טיסה NFT של אייר אירופה. מחלקת עסקים ממדריד לאירופה

המכרז הראשון קורה ממש כרגע, כאשר נכון לשעה עלות כרטיס יחיד ממדריד למיאמי במחלקת עסקים עומד על 310$. המכרז עתיד להסתיים בעוד כ-11 שעות וניתן לצפות שהמחיר יאמיר משמעותית לקראת תום מועד סיום המכרז.

יצויין כי חברת אייר אירופה אינה חברת התעופה הראשונה שמאמצת את טכנולוגיית ה-NFT. אייר באלטיק הלטבית הייתה החברה הראשונה להנפיק אסימוני NFT בצורת בולים עם מטוסי ה-A220 של החברה. אלו נסחרים כעת במחיר שמתחיל ב-0.069 מטבע אית׳ריום, מחיר מקביל לכ-210$ ומגיעים עד למחיר של 0.5 מטבעות אית׳ריום, המקביל ל-1520$. כמו כן, חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס הודיעה לאחרונה כי תנפיק גם כן אסימוני NFT.

באשר להיותה חברת התעופה הראשונה שמנפיקה כרטיסי טיסה באמצעות המטבעות הקריפטוגרפיים מסר מנהל המכירות הכללי של אייר אירופה: ״חדשנות היא ב-DNA שלנו, ואנחנו חלוצים בהטמעת טכנולוגיות חדשות בתעשייה, וזה לא יכול להיות שונה באשר ל-NFT, אשר יכול להיות הצעד הגדול הבא בתחום התיירות״. כמו כן הוסיף כי ״אנחנו גאים להיות חברת התעופה הראשונה שמאמצת את טכנולוגיית הבלוקצ׳יין לניהול נכסים והפצה.״

הרוכשים המאושרים יהיו חלק מהיסטוריה ויהיו המחזיקים הראשונים של כרטיסי טיסה בצורת אסימוני ה-NFT. סדרת כרטיסי ה-NFTickets קיבלה את שם ״The Art as the Destination״ והכרטיס הראשון עוצב על ידי האמן  Carlos Betancourt.