חברת התעופה SWISS יוצאת במהלך להפחתה משמעותית של בזבוז האוכל שמוגש במטוסיה. החל מהיום היא מאפשרת לנוסעים להזמין מראש את הארוחות שלהם בטיסות לטווחים קצרים ובינוניים. על פי התכנית, הנוסעים במחלקת תיירים יוכלו להזמין בנפרד כל אחד מהפריטים בתפריט מיוחד של מוצרים שהוכנו טריים ובמחירים מוזלים משמעותית.

מגוון הפריטים הזמינים כולל סלטים, פריטי מאפים מתוקים וכריכים מוכנים לפי המתכונים של Confiserie Sprüngli, הקונדיטוריה הנודעת של שוויץ, יחד עם מוצרי מזון נוספים שמוצעים בטיסות ארוכות. את פריטי המזון ניתן להזמין מראש  עד 36 שעות לפני היציאה דרך קישור נפרד להזמנה. זאת כאשר האפשרות החדשה זמינה לטיסות של יותר מ-50 דקות  מ/אל ציריך או ז’נבה החל מה-20 באפריל. הנוסעים יחוייבו עבור פריטי המזון שהוזמנו מראש רק כאשר הם יוגשו להם על ידי צוות תא הנוסעים במהלך טיסתם, וכן יקבלו את פריטי המזון במחיר מוזל.

“הפחתת הפסולת והימנעות מההשלכה שלא לצורך של פריטי מזון שאינם בשימוש היא חלק מאסטרטגיית הקיימות הכוללת שלנו”, מסביר מנהל המסחר הראשי של SWISS. לדבריו, במתן אפשרות להזמין אוכל מראש אנחנו שואפים לשפר את יכולתנו להתאים את ייצור פריטי המזון הטריים שלנו בטיסה לדרישת הלקוחות, ובכך להפחית את הכמויות של מוצרי מזון שאינם בשימוש ושעלינו להשליך לאשפה,״ אמר.

במקביל לתכנית זו החברה השיקה יוזמה לפיה בטיסות הערב של החברה יציעו אנשי צוות המטוס לנוסעים, לאחר תום שירות הטיסה הסדיר, לרכוש פריטי מזון טריים שטרם נמכרו. לקראת הנחיתה יודיע צוות המטוס על אפשרות זו וימכור את הפריטים לנוסעים במחירים מוזלים.

תגובה

Comments are closed.