חברת התעופה אייר מונטנגרו, שהחלה לפעול לפני כשנה, השיקה קו טיסות שכר בין פודגוריצה הבירה לתל אביב. בשלב ראשון החברה תפעיל 2 טיסות שבועיות ולקראת חודש יולי היא תגביר את התדירות לשלוש טיסות בשבוע. יצוין כי חברת ישראייר מבצעת טיסות בין תל אביב לעיירת החוף טיווט (Tivat) השוכנת ברצועת החוף הצפונית של מונטנגרו. זמן הטיסה לפודגוריצה, מונטנגרו עומד על כ-3 שעות.

חברת אייר מונטנגרו הוקמה בתחילת שנת 2021 על ׳חורבותיה׳ של חברת מונטנגרו איירליינס, החברה הלאומית של מונטנגרו שפעילותה הושבתה בסוף שנת 2020 בשל ניהול כושל וצבירת הפסדים במשך שנים.

זמן קצר לאחר שהממשלה החליטה על סגירתה של מונטנגרו איירליינס הוכרז על הקמתה של חברה חדשה, אייר מונטנגרו, שתהיה חברת הדגל של המדינה. כמו כן נמסר כי החברה החדשה תשתמש בשניים ממטוסי האמבראר 195 של החברה הקודמת. לאחר הליך התארגנות החלה החברה החדשה לפעול וביצעה את הטיסה המסחרית הראשונה שלה בחודש יוני 2021 בעת ביקור של השר לפתוח כלכלי של מונטנגרו, יאקוב מילאטוביץ׳ בסרביה.

אייר מונטנגרו מפעילה כיום צי של שני מטוסים ועוד אחד בהזמנה. החברה מבצעת טיסות מפודגוריצה לציריך, פאריז, ליון, בלגרד, פרנקפורט ועוד מספר יעדים אזוריים. החברה נמצאת כיום בדיונים משפטיים מול החברה הקודמת, מונטנגרו איירליינס, זו האחרונה תבע אותה בשל הפרת זכויות יוצרים. על פי התביעה החברה החדשה משתמשת במדי צוות האויר שהיו שייכים לחברה הקודמת וכן בלוגו של החברה הנמצא על זנב המטוס. זאת בשעה שחלק מהנכסים של החברה הקודמת ממתינים לפירוק במסגרת הליך פשיטת רגל.