חברת התעופה אמירייטס השיקה מטוס אירבוס A380 בצביעה מיוחדת של מוזיאון העתיד החדש שנחנך לא מזמן באיחוד האמירויות.

המטוס A6-EVK, המריא לפני זמן קצר מדובאי ללוס אנג׳לס ויהיה הראשון מבין 10 מטוסי A380 של החברה שיציינו את האייקון האדריכלי החדש של דובאי והמרכז למושגים ורעיונות חלוציים: מוזיאון העתיד.

מטוס A380 הראשון בצביעת מוזיאון העתיד
מטוס A380 הראשון בצביעת מוזיאון העתיד

המטוס שהמריא היום יהיה, כאמור, ראשון מבין 10 מטוסי איירבוס 380 שיהיו עם לבוש עתידני. שאר המטוסים יצטרפו אליו בשבועות הקרובים ויטוסו ליעדים שונים של החברה באירופה וגם לערים ערביות באזור.

הלבוש של המטוס המדמה את הבניין בצורת הטבעת המכוסה קליגרפיה ערבית, מקיף את שני צידי המטוס וכולל את המסר ‘מסע לעתיד’ על פני גוף המטוס.

היוזמה של החברה בצביעת המטוסים נועדה להדגיש את המחוייבות שלה לתמוך בחזון של דובאי כעיר מובילה של העתיד ומרכז לחדשנות ומצע לבחינת טכנולוגיות מתפתחות.

מוזיאון העתיד בדובאי
מוזיאון העתיד בדובאי

מוזיאון העתיד הוא בן 7 קומות, חסר עמודים, בנוי בצורת טורוס ומכונה ׳הבנין היפה בעולם׳. הוא הפך לאחד מפלאי העיצוב המובהקים של דובאי. מטרתו לעורר את העולם לדמיין את אפשרויות המחר כשהוא כולל מיצבים מהפנטים ו חוויות עתידניות. הטבעת של הבניין יוצרת חלל המייצג ידע לא ידוע ולא נתגלה. מדובר בחלל תצוגה לאידיאולוגיות, שירותים ומוצרים חדשניים ועתידניים. הוא ממוקם ברובע הפיננסי של דובאי, איחוד האמירויות הערביות .

המוזיאון ישמש גם כחממה למדענים, הוגים וחוקרים כדי להביא לחיים את הרעיונות והחזונות הנועזים שלהם לגבי העתיד, במיוחד על פני תחומים כמו קיימות, החלל החיצון, בריאות ואתגרים גלובליים קריטיים אחרים. בנוסף הוא  יהווה פלטפורמה לניסוי והדגמה של התגליות הטכנולוגיות העדכניות ביותר, עם אבות טיפוס שיתפתחו ללא הרף מחברות סטארט-אפ מתעוררות ומיזמים טכנולוגיים מבוססים.

כרטיסי הכניסה לאטרקציה אגב אוזלים במהרה ולכן למבקרים בדובאי מומלץ להקדים ולהזמין כרטיסים מבעוד מועד.