חברות התעופה Gol Linhas Aereas ו-Avianca הודיעו כי הן מתמזגות תחת חברת אחזקות משותפת. ההסכם החדש יצור את אחת מחברות התעופה הגדולות בדרום אמריקה שתתקרב לחברה המובילה כרגע בדרום אמריקה, LATAM.

אוויאנקה היא חברת התעופה הלאומית של קולומביה וגול היא חברת לואו קוסט ברזילאית שמושבה בריו, ברזיל. בהיבט של מספר הנוסעים, חברת גול ואוויאנקה נמצאות כיום במקום השלישי והרביעי (בהתאמה) בדרום אמריקה, אחרי החברות לאטאם ואז׳ול.

לחברת אוויאנקה 100 מטוסים רובם מטוסים צרי גוף ממשפחת מטוסי האיירבוס A320, לצד 14 מטוסי 787 דרימליינר. לחברת גול 142 מטוסים, כולם ממשפחת מטוסי ה-737. בהודעה צויין כי חברת האחזקות המשותפת תתמקד ביצירת סינרגיה בין החברות בכדי להבטיח חסכון בעלויות והרחבת קווי טיסה. עם זאת, שוני מהותי בציי המטוסים יקשה על חסכון בהוצאות.

חברת האחזקות שתנהל את שתי החברות תהיה Abra Group והיא תנוהל בשיתוף ע״י מחזיקי המניות של שתי החברות. בשלב הנוכחי, שתי החברות ימשיכו לפעול בצורה עצמאית כל אחד תחת המותג הקיים. בהודעה המשותפת צוין גם כי משקיעים נוספים התחייבו להשקיע עד 350 מיליון דולר בחברת האחזקות המשותפת. חברת Abra מושקעת כבר היום בפעילות של חברת ויוה בקולומביה ופרו ובמיעוט של מניות חברת Sky הצ׳יליאנית.

המהלך מגיע אחרי שחברת התעופה הקולומביאנית אוויאנקה השלימה תהליך של פשיטת רגל וארגון מחדש בדצמבר האחרון. כמו כן, לאחר הסכמה של החברה לבצע מיזוג עם חברת ויוה (Viva), חברת תעופה קולומביאנית נוספת.