חברת התעופה SWISS ורשת הרכבות הפדרלית השוויצרית SBB מרחיבות את שיתוף הפעולה ביניהן והופכות את נמלי התעופה בציריך ומינכן לנמלי התעופה הבינלאומיים הראשונים שבהם יופעל קו התחבורה היבשתי הבינלאומי SWISS AIR RAIL. המשמעות היא שהחל מחודש יולי הקרוב לקוחות של SWISS יוכלו לנצל את חיבור הרכבת/אוויר הבינלאומי בין תחנת הרכבת הראשית של מינכן (München Hauptbahnhof)  לנמל התעופה בציריך.

המסלול החדש, מינכן-נמל התעופה ציריך, מצטרף לשירותי הרכבת/אוויר הקיימים בין נמל התעופה של ציריך ותחנות SBB של באזל, לוגאנו וז’נבה אשר הוקמו בהדרגה במהלך השנים האחרונות תחת השם “רכבת אוויר”. השירות החדש של מינכן הוא חיבור הרכבת/אוויר הראשון בין נמל התעופה של ציריך לנקודה במדינה שכנה.

החל מה-1 ביולי 2022, נוסעים המחזיקים בכרטיס טיסה SWISS יוכלו לנצל את שירותי הרכבת בין מינכן האופטבאנהוף לנמל התעופה של ציריך, שניתן לשלב בצורה חלקה עם הטיסה שלהם. “יחד עם ה-SBB, אנו עושים צעד גדול נוסף קדימה בהצעת ללקוחותינו אפשרויות נסיעה משלימות”, אומר  טאמור גודארזי פור, המנהל המסחרי של SWISS ומוסיף כי בחברה בוחנים הוספת שילובים של תחבורה אווירית ורכבת בכל מקום שהדבר אפשרי.״

על פי לוח הזמנים של שירות ה-AIR RAIL, התדירות תהיה של שש רכבות ביום, לכל כיוון, וכרטיס הרכבת יהיה כלול במחיר כרטיס הטיסה. נוסעים שמעונינים בשרות החדש יכולים כבר עכשיו להזמין אותו באתר של חברת התעופה או אצל סוכני הנסיעות.

המעמד של לקוחות SWISS המשתמשים ב-SWISS Air Rail וחברים במועדון Miles & More מיילים ישמר גם ברכבת והם יצברו מיילים בסוג זה של נסיעה. זאת ועוד. לקוחות שהם בעלי מעמד גבוה במועדון כמו HON או סנאטור יוכלו להשתמש בטרקלין העסקים בתחנת הרכבת של מינכן. בנוסף, כל המשתמשים ב- SWISS Air Rail ממינכן או אליה ייהנו גם מהזמנת מושבים אוטומטית וגישה חופשית לאינטרנט אלחוטי.