ברית התעופה Star Alliance, הודיעה כי תשיק כרטיס אשראי בינלאומי אזורי שיאפשר לנוסעים הטסים בכל אחת מחברות התעופה של הברית לצבור ולממש נקודות ומיילים עבור טיסותיהם בכל אחת מחברות התעופה. מדובר במהלך תקדימי שכן מדובר בברית הראשונה להשיק כרטיס אשראי שאינו מקושר ישירות לחברת תעופה יחידה.

סטאר אלייאנס היא ברית התעופה העולמית הראשונה והיא הגדולה ביותר מבין שלושת הבריתות המרכזיות בעולם. בברית יש כיום 26 חברות תעופה המציעות מדי יום מעל ל-10,000 טיסות לכ-1,200 נמלי תעופה ב-184 מדינות. בימים אלה חוגגת הברית 25 שנים להקמתה.

באירוע שערכה ברית התעופה סיפר המנכ״ל, ג׳פרי גו על הכוונה לצאת בהמשך השנה בתכנית נסיונית של השקת כרטיס אשראי שיאפשר לצבור ולממש מיילים ונקודות בכל אחת מ-26 חברות התעופה שחברות בברית. בשלב ראשון הכרטיס יושק במדינה אחת ואם הניסוי יצליח הוא יורחב למדינות נוספות. גו לא ציין פרטים נוספים על כרטיס האשראי ובכלל זה איזו מדינה תזכה להיות הראשונה שבה הוא יושק, מי הבנק שיהיה שותף להנפקת הכרטיס ואיך ייראה מבנה התגמולים.

לדברי מנכ״ל ברית התעופה, ג׳פרי גו, אחת ההצלחות של סטאר אלייאנס היא באיחוד חברות התעופה המובילות בעולם. זאת עם התמקדות בעתיד שבו הלקוח נמצא בלב העשייה של הרשת הגלובלית וחברות התעופה. לדבריו, Star שואפת להיות ברית התעופה המתקדמת ביותר מבחינה דיגיטלית והשנה היא תציג חידושים ראשונים בתעשייה תחת הכותרת ״ביחד, טוב יותר, מחוברים״. זאת כאשר הכוונה היא לקישורים דיגיטליים טובים וחלקים יותר. או במלים אחרות: אנחנו פונים ברצינות לעתיד, כדבריו.

החברות בברית הן: Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines , לופטהנזה, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ו-United.