אחרי שלוש שנים של היעדרות, חברת אוסטריאן איירליינס מחדשת את הטיסות שלה מוינה ללוס אנג׳לס, תחילה עם 5 טיסות שבועיות ומחודש יולי עם שש טיסות בשבוע. יחד עם הטיסות ללוס אנג׳לס יכלול לוח הקיץ של חברת התעופה נושאת הדגל האוסטרי 30 טיסות שבועיות מאוסטריה לצפון אמריקה: ניו יורק, ניוארק, וושינגטון ושיקגו.

אתמול המריאה הטיסה הראשונה של החברה כאשר בשער היציאה בנמל התעופה של וינה המתינו לנוסעים סנדרה בולוק, מרילין מונרו וארנולד שוורצנגר. טוב. לא ממש, אבל בובות שעווה של השלושה. אבל הנוסעים נהנו לצלם צילומי ׳סלפי׳ עם הבובות המפורסמות. בנוסף קיבלו הנוסעים גם טעימה אמריקאית כאשר אנשי הצוות חילקו להם דונאטס.

טיסה עם אוסטריאן ללוס אנג׳לס
ארנולד שוורצנגר חיכה לנוסעים בנחיתה בלוס אנג׳לס

הטיסות מבוצעות במטוס הגדול ביותר של החברה, בואינג 777-200 עם 308 מושבים. 40 הם מושבי-מיטה במחלקת עסקים, 24 מושבים במחלקת פרימיום והשאר במחלקת תיירים. זמן הטיסה מוינה יהיה כ-12 שעות ו-30 דקות.

בשלב זה הטיסות מוינה ללוס אנג׳לס יצאו בימים שלישי, רביעי, חמישי, ששי ושבת. הן ימריאו בשעה 9:55  בבוקר וינחתו בלוס אנג׳לס בשעה 13:25. הנוסעים מתל אביב יהנו מקונקשן נוח יחסית של 55 דקות בהלוך ושעה וחצי בחזור. סה״כ הטיסה מתל אביב תארוך 17 שעות בהלוך ו-16 וחצי שעות בחזור עם עצירה של שעה וחצי בוינה.

חשוב לציין שלפחות בהלוך מדובר בקונקשן קצר למדי, וכל עיכוב בטיסה מתל אביב לוינה (מה שלא נדיר בימים אלו) יכול לגרור פספוס של טיסת ההמשך. עם זאת, היות וחברת התעופה מוכרת את הטיסה בכרטיס אחד, היא מחוייבת לוודא את הגעת הנוסע ליעד הסופי, לוס אנג׳לס.

על פי מערכת ההזמנות, המחיר הזול ביותר שמצאנו לטיסה מתל אביב ללוס אנג׳לס עם עצירה בוינה עומד על 955$ במחלקת תיירים וכ-3900$ במחלקת עסקים.

לדברי מייקל טרסטל, מנהל התפעול של חברת אוסטריאן ״המטרופולין של לוס אנג’לס הוא יעד נופש פופולרי ומרכז לטיסות המשך. אנו מצפים לכמות מאוזנת של נוסעים מקומיים (אוסטרים)  ונוסעים בטיסות המשך שיתחברו בווינה”. לדבריו, עם שיקגו, וושינגטון וניו יורק החברה מיוצגת היטב בצפון אמריקה ועתה עם בחופה המערבי.