השבוע חתמו ארה״ב ובלגיה על הסכם משמעותי מאוד שייאפשר לנוסעים מבריסל לארה״ב להשלים את תהליכי ההגירה והמכס כבר בבריסל לפני ההמראה. בכך יחסך לנוסעים זמן לאחר הנחיתה בארה״ב. מדובר בהסכם שנדון במשך מספר שנים בין הצצדים ונחתם רשמית השבוע.

כיום, נוסעים הנוחתים בארה״ב וממשיכים לטיסת המשך נדרשים לעבור תהליכי מכס והגירה בעת הנחיתה בארה״ב. לצורך כך נדרשים לאסוף את כבודתם, לעבור את כל תהליכי הבידוק, להפקיד את המזוודה בשנית ורק אז לגשת לטיסת ההמשך שלהם.

בעקבות ההסכם החדש, נציגים של המכס ומשמר הגבולות האמריקאי בבריסל יעבירו את הנוסעים את אותם תהליכי הגירה ומכס שעוברים נוסעים בין לאומיים כיום לאחר הנחיתה בארה״ב. כך, נוסעים המגיעים לארה״ב מבריסל יוכלו לעקוף את תורי המכס ורשות אבטחת התעבורה של ארצות הברית  (TSA) ולגשת ישירות ליעד שלהם או לטיסת ההמשך בתוך ארה״ב.

בהודעה של שגרירות ארה״ב בבלגיה נאמר כי ההסכם החדש יאפשר לחזק את יחסי המסחר וההשקעה המשמעותיים שכבר קיימים בין המדינות וכן לקדם את שדה התעופה בבריסל כהאב טראנס אטלנטי.  

ההסכם עדיין טעון אישור הפרלמנט הבלגי וכן תיאומים טכניים בין הצדדים בכל הנוגע ליכולת של שדה התעופה בבריסל לתמוך בפעילות החדשה.

שדה התעופה בבריסל יהיה הראשון ביבשת אירופה להציע אפשרות זו מלבד שדות התעופה שאנון ודבלין שבאירלנד. שדה התעופה בבריסל ייצטרף ל-16 שדות תעופה שמציעים שרות זה ביניהם שדות תעופה בקנדה ואיחוד האמירויות. 

יצויין, כי היקף הטיסות בין בריסל וארה״ב לא משמעותי כמו עם מדינות אחרות באירופה. בתוך כך מופעלות 3 טיסות יומיות לניו יורק (יונייטד, דלתא ובריסל איירליינס), 2 טיסות יומיות לוושינטגון (יונייטד, בריסל איירליינס), טיסה יומית של יונייטד לשיקגו ועוד טיסות צ׳ראטר למיאמי. סה״כ כ-6 טיסות יומיות לעומת עשרות רבות למשל בין לונדון הית׳רו לערים רבות בארה״ב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *