חברת אוסטריאן איירליינס הצליחה למכור מושבים ועגלות טיסה שאין בהם עוד צורך במכירה פומבית שהכנסותיה נתרמו לקרן מיוחדת שנועדה להקל על הסבל של העם האוקראיני. החברה ביצעה את המכירה באמצעות בית המכירות הפומביות AURNA.

לפני כחודש הודיעה החברה על המכירה שהיא בבחינת פרויקט צדקה. מנהל הכספים של החברה מסר אז כי המכירה תאפשר לאספנים ׳לחטוף פיסת היסטוריה׳ מהתעופה האוסטרית. זאת כאשר למכירה הוצעו מושבים של צי מטוסי הבואינג 767 של החברה שכבר יצאו משרות וכן עגלות טיסה. מדובר במושבים שהיו בעיקר בשירות בטיסות טרנס-אטלנטיות והוסרו במהלך שינוי תא הנוסעים והוחלפו במושבי פרימיום במחלקת תיירים. המושבים והעגלות שופצו נאמנה למקור.

אתמול מסרה החברה כי המכירה הפומבית הייתה הצלחה גדולה. מעל 390 מציעים הגישו כ-2,500 הצעות. ״מעתה ל-11 שורות של מושבים ומעל 170 עגלות קייטרינג יש בעלים חדשים,” מסר מנהל הכספים של החברה, מייקל טרסטל, והוסיף כי במכירה הפומבית נאספו 58.587 יורו. לדבריו, עכשיו בחברה מכינים את המכירה הבאה לאספנים שתכלול עגלות בר או ארגזי כלים יציבים.

“הסבל העצום של האוקראינים מדאיג אותנו מאוד. בתור נושאת הדגלים האדום-לבן-אדום, שמחברת את אוסטריה עם אירופה והעולם כבר יותר מ-60 שנה, אנו שמחים מאוד לחלוק פיסת היסטוריה תעופה – ובכך לעזור לאנשים במצוקה. עם פרויקט הצדקה הזה, זוהי תרומה קטנה שתקל על הסבל של העם האוקראיני ואנחנו רוצים להודות לכל המציעים שהשתתפו במכירה ובכך תרמו לסיוע לאנשים נזקקים,״ אמר.