בצעד שחלקו כנראה התרסתי, חברת התעופה הרוסית אירופלוט מתכננת להזמין 300 מטוסים חדשים מיצרנית המטוסים הרוסית יונייטד איירקראפט קואורפורשיין. החברה חשפה כי בכוונתה לגייס סכום של כ-3 מיליארד דולר כדי לממן את העסקה.

על פי דיווחים בכלי תקשורת ברוסיה מרבית המטוסים שהחברה תזמין יהיו מטוסים צרי גוף (עם מעבר אחד) וישמשו בעיקר לטיסות פנים. בין השאר החברה תזמין מטוסים מסוג סוחוי סופרגט 100 הקטנים אך גם ממטוסי ה-MC-21 שאמור להתחרות עם המטוסים הקטנים של איירבוס ובואינג. אספקת המטוסים מתוכננת עד שנת 2025.

מטוס חברת אירופלוט בצביעת SkyTeam
מטוס סוחוי סופרג׳ט של חברת אירופלוט בצביעת SkyTeam. תמונה: ויקימדיה

כזכור, עם פלישתה של רוסיה לאוקראינה נסגר המרחב האווירי שלה וחברות התעופה הרוסיות שהחזיקו בחכירה מטוסים חכורים מתוצרת זרה ׳העלימו את המטוסים׳ על מנת שלא יוחרמו על ידי חברות הליסינג מהן הם הוחכרו.

ליצרניות המטוסים הרוסיות צפויות לא מעט בעיות בייצור, בעיקר משום שחלק מהמטוסים שהן ייצרו הסתמכו על מנועי פרט-אנד-ויטני שלא יסופקו להן לאור האמברגו שהטילו מדינות המערב על אספקת ציוד לרוסיה.

ב-3 ביוני התקיימה אסיפה כללית של בעלי המניות של חברת אירופלוט שאישרה צעדים לחיזוק היציבות הפיננסית של קבוצת אירופלוט ולארגון מחדש של התחייבויות במסגרת מכתבי אשראי. באותה אספה אישרו בעלי המניות את הגדלת ההון העצמי של החברה באמצעות הנפקת מניות.