חברת SWISS הודיעה הערב כי היא נאלצת לבצע התאמות בלוח הטיסות שלה לחודשים אוגוסט-אוקטובר. זאת, לנוכח המצב בתעשיית התעופה והאתגרים העצומים שעומדים בפני חברות התעופה, כולל עלייה נוספת במספר ההדבקות בנגיף הקורונה בחלק ממדינות אירופה, מגבלות קיבולת ושביתות במספר שדות תעופה וספקי שרותים. המטרה בשינויים היא לתת תשומת לב מירבית ללקוחות ולספק להם ביטחון תכנוני רב ככל האפשר בתקופה הפכפכה זו.

כחלק מהשינויים החברה הודיעה כי היא מבטלת כ-2% מכלל הטיסות המתוכננות שלה ותעשה הכל כדי למנוע צמצום נוסף של התדירויות. על פי מה שעולה מהודעת החברה בכוונתה לצמצם, בין השאר, את הפעילות בין ציריך לוינה וזו תהיה מבוצעת על ידי חברת האחות, אוסטריאן איירליינס. מנכ״ל SWISS אמר כי הקיצוץ בלוח הטיסות יקל על הלחצים הנוכחיים של החברה והוסיף כי החברה מצטערת על שינוי לוח הזמנים של הטיסות ותעשה הכל כדי למצוא לנוסעים טיסות חלופות.

מנכ״ל החברה הוסיף כי התאמת לוח הטיסות המתוכננות עשויה להשפיע על יכולות המטען ובקווים מסוימים החברה תשקול הפעלת שרותי מטען סלקטיביים, או במלים אחרות: לא כל מטען היד של הנוסעים יועלה למטוסים וייתכן כי גם לא כל המזוודות שימסרו בעת ביצוע הבידוק לטיסה.