בניסיון להקל מעט על הנוסעים תושבי צפון הארץ, רשות שדות התעופה בשיתוף פעולה עם חברות התעופה יפעילו שירות טרום טיסה מנמל התעופה בחיפה. המהלך מגיע על רקע תלונות של נוסעים מצפון הארץ על הצורך לצאת שעות ארוכות לפני הטיסה מביתם לאור מצב התורכים המתארך בנתב״ג.

איך משתמשים בשירות טרום טיסה?

כחלק מהשירות החדש, נוסעים יוכלו לבצע את תהליכי הבידוק הביטחוני, צ׳ק אין ומסירת מזוודות יום לפני הטיסה. השרות מאפשר הגעה של בן משפחה אחד אשר יכול להביא את הכבודה של כל בני המשפחה, אך על אותו נוסע להציג את כול הדרכונים של בני המשפחה.

ביום הטיסה יוכלו הנוסעים להגיע שעתיים לפני הטיסה ישירות למגזר W לקיום תשאול בטחוני ראשוני מקוצר ומשם להמשיך לתהליך בידוק כבודת היד ולדיוטי פרי.

מי חברות התעופה שייאפשרו שרות טרום טיסה?

אל על תאפשר את השירות החדש החל מתאריך ה-17.7. השרות מיועד לאזרחים ישראלים בלבד וינתן בימים ראשון עד חמישי מהשעה 14:00 ועד 20:00. יעדי אל על להם ניתן לעשות צ’ק אין בחיפה: ניו יורק, ניוארק, טורונטו, בנגקוק, פוקט, יוהנסבורג, לונדון – היתרו ופריז.

כמו כן הודיעה חברת טורקיש איירליינס שגם היא תציע את השירות החל מתאריך ה-1.8. גם חברת טורקיש תציע את השירות בימים ראשון עד חמישי בין השעות 14:00-20:00 עבור נוסעים המחזיקים דרכון ישראלי בלבד.

רשות שדות התעופה הודיעה כי תבחן אפשרות להוספה של חברות תעופה נוספות החל מחודש אוגוסט.