חברת דלתא איירליינס נקטה בצעד יצירתי כאשר החליטה השבוע להשתמש באחד ממטוסיה, להטסה של מעל אלף מזוודות שהיו ׳תקועות׳ בנמל התעופה הית׳רו בלונדון.

מדובר במטוס אירבוס A330-200 שאמור היה להמריא עם נוסעים בקו לונדון דטרויט, אולם הטסת הנוסעים בוטלה משום שנמל התעופה הית׳רו מגביל את מספר הנוסעים היומי בשל העומס בשדה, ולכן חברת התעופה לא היתה יכולה להפעיל טיסת נוסעים מסחרית.

כך החליטו בחברה לנצל את המטוס המיותם ולהעמיס עליו כאלף מזוודות שנתקעו בנמל התעופה של לונדון, חלק ממה שמוגדר כבר מספר שבועות כמטען אבוד.

דובר חברת דלתא, אמר בשיחה עם אתר החדשות Simple Flying  כי צוותי החברה חשבו על פתרון יצירתי והחליטו להעביר לארה״ב את המטוס רק עם מזוודות. ״נמל התעופה הית׳רו הוא אחד מנמלי התעופה שנפגעו בצורה הקשה ביותר בשל מחסור בכח אדם ובעיות גיוס שהובילו לערימות עצומות של מטען שלא נתבע, שלא לדבר על אלפי טיסות שבוטלו ועיכובים חמורים,״ אמר.

לדברי מנכ״ל דלתא, אד בסטיאן החברה עושה כל מאמץ כדי להחזיר תיקים ללקוחות שנתקעו בשל בעיות תפעוליות.

יצוין כי פתיחת השמיים והסרת מגבלות הקורונה גרמו לזינוק בלתי צפוי בפעילות של חברות התעופה ונמלי התעופה והדבר מתורגם לעיכובי ארוכים, ביטולי טיסות בהתראות קצרות ועליה חדשה בתביעות אובדן מזוודות.

על פי האתר, חברות תעופה מובילות בארה״ב איבדו, פגעו או עיכבו בחודש יוני כ-220,000 מזוודות, זינוק של 135% בהשוואה לשנה שעברה. על פי הנתונים אמריקן איירלינס טיפלה בצורה לא נאותה בכ-65 אלף מזוודות ואילו דלתא היתה במקום השני עם כ-40 אלף תיקים ומזוודות שעוכבו, נפגעו או אבדו.