חברת התעופה הקפריסאית TUS Airways קלטה מטוס איירבוס A320 חמישי בנמל הבית שלה בלרנקה. מדובר במטוס מדגם A320-100 בן כ-16 שנה ששימש עד כה את חברת אייר מלטה, והוא יהיה המטוס השלישי שעובר לבעלותה של TUS אחרי שירות בחברת המלטזית. תחת הבעלים החדש, קיבל המטוס תצורה של מחלקה אחת (תיירים) עם 180 מושבים. כזכור, מאוחר יותר השנה צפויה החברה לקבל גם מטוס A330-200 שיאפשר לה לבצע טיסות רחוקות יותר עם קיבולת נוסעים גדולה.

קליטת מטוס ה-A320 הנוסף תאפשר כבר את הגדלת היקף הטיסות של החברה. היעד החדש והתשיעי במספר שתפעיל החברה מתל אביב תהיה העיר ורונה שבצפון באיטליה לשם החלה החברה לטוס כבר בתחילת חודש יוני עם טיסה שבועית אחת.

כמו כן, תגדיל החברה את הטיסות במספר קווים סדירים נוספים מתל אביב ומלרנקה. זאת, כאשר כבר היום מפעילה החברה 1-4 טיסות יומיות מתל אביב ללרנקה וכן טיסות מתל אביב לפאפוס, טולוז, דיסלדורף, קורפו, הרקליון, רודוס וכאמור ורונה. טולוז נחשבת לבין הערים המעניינות אליה טסה עם החברה, עם נוכחות תעופתית מרשימה של חברת איירבוס באזור ואפשרות לערוך סיורים במפעלי החברה.

חברת TUS אף צפויה להפעיל טיסות צ׳ארטר מתל אביב לדוחא, בירת קטאר, בתקופת המונדיאל. בשל העובדה שהממשל הקטארי לא נענה ליוזמה הישראלית לטיסות ישירות בין המדינות בתקופת המונדיאל, הטיסות יבצעו עצירה טכנית בלרנקה של 30-90 דק׳. בהלוך הנוסעים ישארו על סיפון המטוס כך שהטיסה צפויה לארוך סה״כ כ-4.5 שעות. בהתאם צפויות הטיסות שתפעיל TUS להיות מבין האופציות הקצרות והנוחות יותר לטיסות לקטאר.

בהודעה הרשמית שלה על מטוס ה-A320 החמישי משתפת חברת התעופה כי היא פועלת במתכונת חדשה של ״חברת תעופה היברידית (גמישה) המפעילה הן טיסות לואו קוסט והן טיסות בשירות מלא, זאת בהתאם ליעד ולמוצר״

אחמד עלי, מנכ”ל TUS Airways מסר: “הגעתו של המטוס החמישי שלנו מסמנת עוד אבן דרך מרגשת עבור חברת התעופה כאשר אנו ממשיכים להרחיב באופן משמעותי את פעילות הטיסות, לחזק עוד יותר את מעמדה המוביל של חברת התעופה ולהניע את צמיחת הנסיעות האוויריות מקפריסין ומאגן הים התיכון.”

תגובה
  1. בינתיים אני לא רואה בשום מקום משהו מוחשי, רק כתבות שאין מאחוריהן כלום

Comments are closed.