טייסי ארקיע פתחו הבוקר בשביתה פראית וגרמו לביטול 2 טיסות בוקר של החברה לרודוס. הנהלת החברה מסרה כי למרות הסכמי השכר שנחתמו עם הטייסים תשעה מהם הודיעו הבוקר על מחלה פתאומית.

״למרות קיומו של הסכם הבראה בתוקף לשבע שנים הכולל התחייבות לשקט תעשייתי והימנעות מכל שביתה ועיצומים, עוד בטרם יבשה הדיו על מזכר ההבנות שנחתם בחודש אפריל ושבמסגרתו באה החברה לטייסים והחזירה להם שכרם כמעט זהה לזה שהיה לפני הקורונה הם פתחו בשביתה פראית בשיא עונת התיירות.״

הנהלת החברה קראה להסתדרות להפעיל את מרותה על ועד הטייסים ולהורות להם להפסיק מיד את העיצומים. כמו כן, הוסיפה כי היא מתנצלת בפני הנוסעים ועושה כל מאמץ כדי לדאוג ללקוחות לטיסות חלופיות כדי שיגיעו לחופשתם.

“למרות קיומו של הסכם הבראה בתוקף ל-7 שנים הכולל התחיילשקט תעשייתי והימנעות מכל שביתה ועיצומים ועוד בטרם יבשה הדיו על מזכר הבנות שנחתם לאחרונה בחודש אפריל 2022 שבמסגרתו באה החברה לקראת הטייסים והחזירה את שכרם כמעט לתקופת טרום קורונה, פתחו הבוקר טייסי החברה בשביתה פראית בשיא עונת התיירות. אנו קוראים להסתדרות להפעיל את מרותה על ועד הטייסים  ולהפסיק מיידית את העיצומים. אנחנו מתנצלים בפני הנוסעים ועושים את כל המאמצים על מנת לדאוג ללקוחותינו לטיסות חלופיות ולהגיע לחופשת הקיץ”