חברת התעופה SWISS מתכננת שיתוף פעולה עם חברת התעופה אייר בלטיק במסגרתו תחכור עד 6 מטוסים בחכירה רטובה כדי לסייע לרשת הנתיבים שלה באירופה. שתי החברות נחשבות למפעילות מרכזיות של המטוס. 

על פי הודעתה של SWISS מדובר בחכירה של מטוסי אירבוס A220-300 מתקדמים וחסכוניים שמתאימים להובלה של עד 145 נוסעים. זאת כאשר המטוסים יופעלו עבור SWISS על ידי צוותים של חברת התעופה הלטבית. 

״שיתוף הפעולה הזה עם איר בלטיק יאפשר לנו לייצב עוד יותר את לוחות הזמנים של הטיסות שלנו ולתת ללקוחותינו אמינות רבה עוד יותר לביצוע תוכניות הנסיעה שלהם”, אומר המנהל המסחרי הראשי של SWISS טאמור גודארזי פור  ומוסיף כי הפעלת הטיסות החכורות תאפשר לחברה להקל את הלחץ הנוכחי על צוותי הקבינה של החברה.

גודארזי הוסיף כי במקביל החברה תמשיך, ללא קשר לשיתוף הפעולה עם החברה הבלטית, לגייס ולהכשיר צוותי קבינה. 

החברה הלטבית אייר בלאטיק, שהיא חברת התעופה הלאומית של לטביה ובסיסה בריגה היא המפעילה הגדולה בעולם של מטוסי אירבוס A220-300 ובצי שלה ישנם 36 מטוסים מדגם זה. עד סוף השנה היא צפויה להצטייד בעוד 5 מטוסים. על פי אתר planespotter, מתוך כל הצי של החברה 30 מטוסים נמצאים בפעילות מסחרית ו-6 כרגע נמצאים בחנייה.

גם סוויס נחשבת למפעילה מרכזית של מטוסי A220 ומחזיקה בצי השלישי בגודלו בעולם אחרי אייר באלטיק ואייר קנדה. חברת התעופה השוויצרית מחזיקה 21 מטוסים מדגם A220-300 בנוסף ל-9 מטוסי A220-100.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *