אמש הגיע גל של הודעות מצד חברות התעופה הישראליות על הטבות שונות שהן יעניקו לקהל הנוסעים ככלל ולתושבי הדרום בפרט לאור המצב הביטחוני. המשותף לכל החברות הוא שכולן הודיעו כי הן ממשיכות להפעיל את לוח הטיסות כרגיל ללא שינוי בעת הנוכחית. גם רשות שדות התעופה מעדכנת כל הזמן על כך שהיא ערוכה, בשיתוף פעולה עם חברות התעופה הישראליות והזרות, להמשיך רציפות תעופתית מישראל ואליה.

סיכמנו עבורכם מה מציעה כל חברה:

ארקיע הודיעה על הצעד המשמעותי ביותר לדעתנו והיא תציע בתקופת המבצע הצבאי בשיתוף פעולה עם מועצות אשכול וחוף אשקלון טיסה ומלון  ללא עלות, לאחד מהיעדים: קפריסין, רודוס, כרתים, בורגס או קורפו. מדובר בחופשה למשך 3-4 ימים למספר טיסות שהגדירה החברה בשבוע הקרוב. ארקיע הודיעה כי ניתן יהיה לממש את ההטבה החל מהיום (ראשון) דרך המועצה המקומית וכן כי היא פועלת להרחיב את המבצע עבור תושבי מועצות אזוריות נוספות בדרום.

אל על הודיעה כי היא מעדכנת את מדיניות החברה לשינוי כרטיסי טיסה:

  • לטסים מהארץ – לדחות את מועד היציאה של הנוסעים שצפויים להמריא עד ה-11.8 (כולל) ללא תשלום דמי שינוי, אלא בתוספת הפרשי התעריף בלבד.
  • לחוזרים לישראל – לקוחות שנמצאים כבר בחו״ל ומעוניינים להקדים את מועד חזרתם יוכלו לעשות זאת גם כן ללא דמי שינוי אך גם ללא תשלום הפרשי תעריף, בכפוף לזמינות מושבים באותה מחלקת שירות. גם כאן ההטבה רלוונטית כרגע לטיסות שממריאות עד ה-11.8.
  •  ביטול/הקפאה של כרטיס – לקוחות שרכשו כרטיסי טיסה מסוג לייט רשאים להקפיא את הכרטיס לניצול עתידי בטווח של שנה מיום הנפקתו. לקוחות שרכשו כרטיסי טיסה מסוג קלאסיק ושאר סוגי הכרטיסים פלקס וכו’ רשאים להנפיק שובר.

ישראייר הודיעה כי גם היא היא מעדכנת את מדיניות השינויים בטיסות בישראל ובחו״ל. החברה הודיעה כי לא תגבה דמי שינוי מהנוסעים שיהיו מעוניינים לשנות את טיסתם לטיסות שיחולו בין התאריכים 7-11/8. עם זאת ,החברה תגבה את פערי המחיר בין הכרטיס הקיים לכרטיס החדש ככל שיהיו.

בנוסף, ישראייר תעניק הנחה של 150 שח בכל רכישה באתר לחופשה באילת, חבילה של טיסה ומלון או מלון בלבד. המבצע יחול באתר בין התאריכים 7.8-11.8 לשהיות באילת עד לתאריך 31.8.22.