לאחרונה צירפה לשורותיה חברת התעופה אלסקה איירליינס טייס חדש ומפתיע לצוות – שבמקרה הוא אחיו התאום של טייס פעיל בחברה.

הקצינים הראשונים של אלסקה איירליינס, אלכס ואלן
הקצינים הראשונים של אלסקה איירליינס, אלכס ואלן

באלסקה איירליינס מאמינים שאלכס ואחיו אלן, הם הטייסים התאומים הזהים הראשונים בחברה. למה “מאמינים”? כי לפי החברה האמריקאית: “כשאתה קיים 90 שנה, אתה לא יכול להיות בטוח ב-100%”. אלן בדיוק סיים את הכשרת הסימולטור שלו ויצטרף לבסיס החברה בסן פרנסיסקו, בעוד אחיו אלכס מוצב בבסיס בלוס אנג’לס.

סיפורם של התאומים הזהים החל מאז היו בני שלוש, כאשר אביהם היה לוקח אותם בכל יום ראשון לצפות במטוסים מקרוב, והאם צירפה אותם לנסיעותיה בחו”ל.

האחים בני ה-13, בתא הטייס של מטוס מסחרי
האחים בני ה-13, בתא הטייס של מטוס מסחרי

האחים עברו מקניה לקליפורניה כשהיו בני 13 והביאו איתם את אהבתם למטוסים. אלן נזכר שכדי לתמוך בתשוקה שלהם לתעופה, אמא שלהם קנתה להם את ה”פלייט סימולטור” – משחק מחשב מדמה טיסה של מיקרוסופט. “ברגע שהתחלתי לשחק עם הסימולטור, ידעתי שאני רוצה להפוך את זה למקצוע”, אמר אלן.

אלסקה איירליינס הייתה הבחירה הראשונה של אלן כאשר תכנן לעבור מחברות תעופה אזוריות לחברה גלובאלית. לא רק בגלל הפיתוי של לעבוד באותה החברה כמו אחיו, אלא גם בגלל האנשים והתרבות הארגונית של החברה.

אז מה הסיכוי שתפגשו את שני האחים מטיסים יחד את אותו המטוס? ובכן, בגלל המורכבות המבצעית של אלסקה איירליינס, לא נפוץ שטייסים שהם בני משפחה יכולים לטוס אחד עם השני, במיוחד כאשר מדובר בשני אחים תאומים זהים שמתפקדים גם כקצינים ראשונים – אך אין ספק שזוהי מטרתם של האחים.

“מעולם לא טסנו יחד באופן מקצועי כי תמיד היינו על מטוסים שונים. המטרה היא שאחד מאיתנו יקודם לקברניט ויפעיל את אותו המטוס כדי שנוכל לטוס ביחד”, הגיב הקצין הראשון אלכס.

ביום שהם יהיו מסוגלים לטוס ביחד, יש אדם אחד מיוחד שצריך להיות בתא הנוסעים – אמא שלהם – שעזרה בטיפוח אהבתם של האחים לתעופה, ומעולם לא טסה עם אחד מבניה. “אנחנו חייבים להעלות אותה לאחת הטיסות שלנו,” אמר אלכס.

אלכס ואלן
אלכס ואלן