מנהל התעופה הפדרלי בארה״ב (FAA) התיר לחברת דלתא לקצץ עוד טיסות בנמלי התעופה של ניו יורק (קנדי ולה גווארדיה) וכן בנמל התעופה רייגן בוושינגטון. ההיתר לקיצוצים הזמניים, שמאפשר לחברת התעופה לשמור על ה׳סלוטים׳ שלה. מנהל התעופה ציין כי האישור נועד לאפשר לדלתא לארגן את לוח הטיסות שלה ולהקצות מחדש צוותים, שכיום חסרים, כדי לשפר את מהימנות הפעילות המבצעית של החברה (מדדי דיוק וביטול טיסות).

במקביל דרש מינהל התעופה מדלתא להציע לנוסעים שייפגעו מביטולי הטיסות החזר כספי מלא, להעביר אותם לטיסות חלופיות של החברה או להעביר אותם לחברת תעופה אחרת.

על פי פרסומים בארה״ב חברת דלתא, כמו גם חברות תעופה אחרות, סובלת מאיחורים רבים בלוח הקיץ בנמל התעופה קנדי בשל עבודות תשתית בנמל התעופה, מפגעי מזג אוויר, איחורים בשל אילוצי בקרת תעופה והרבה ימי מחלה של טייסים ודיילים. ועם זאת, על פי ארגון OAG, מדד הדיוק של חברת דלתא עמד על 79% במהלך חודש יולי והיא ביטלה 1.7% מטיסותיה. מדובר בנתונים טובים למדי ביחס לתקופה והאילוצים שצויינה.

על פי נתונים של FAA, בחודש מאי דיווחו טייסי חברת דלתא על 19,985 ימי עבודה בשל מחלה, זינוק של 45% בהשוואה לחודש מאי 2019 ואילו דיילי החברה דיווחו על 43,908 ימי מחלה. ״העדפה שלנו,״ מסרו ב-FAA, היא שהחברה תצמצם טיסות שכבר נמכרו על מנת למזער את הביטולים של הרגע האחרון.״ שכן החלטה של החברה על קיצוץ מתוכנן תאפשר לה להזמין ללקוחות טיסות חלופיות.

יצוין כי חברת דלתא טרם הודיעה אילו טיסות היא תקצץ, אבל בדיקה שלנו מעלה כי הקיצוץ לא יפגע בטיסות לישראל ולקווים טרנס אטלנטיים נוספים שבהם הטיסות מלאות לחלוטין. כיום מפעילה דלתא טיסה יומית לניו יורק ו-3 טיסות שבועיות לבוסטון. כמו כן, צפויה להשיק קו טיסות ישיר מתל אביב לאטלנטה.