בעקבות הגידול במספר הנוסעים, הצמיחה בהכנסות ובעקבות דיווחים חיוביים למחצית הראשונה של 2022, חברת טורקיש איירליינס מתכננת לנצל את המומנטום ולהרחיב את הפריסה הבינלאומית שלה. בתוך כך הודיעה חברת התעופה על כוונתה לפתוח 14 קווים בינלאומיים חדשים מבסיסה באיסטנבול.

מדובר בשישה קווים חדשים לאירופה, שניים בארה”ב, אחד במזרח התיכון, שניים באסיה ושלושה באפריקה.

מפת היעדים של טורקיש איירליינס
מפת היעדים של טורקיש איירליינס

צפון אמריקה

מאז ההקלות בהגבלות הקורנה, טורקיש התמקדה בהגדלת היקף הטיסות שלה לארה”ב. הפעם תוסיף חברת התעופה לרשת היעדים שלה את דנבר, קולורדו (DEN) ואת דטרויט, מישיגן (DTW). זאת לאחר שבשנה האחרונה הוסיפה את ניוארק (EWR), דאלאס/פורט וורת’ (DFW) וסיאטל (SEA) שנחנך רק ביוני האחרון.

סה״כ טסה טורקיש איירליינס כיום ל-12 יעדים שונים ברחבי ארה”ב. היא מציעה יותר מ-88,000 מושבים דו-כיווניים בין ארה”ב לטורקיה מדי שבוע. הנתון מהווה שיפרו אפילו ביחס לטרום מגפת הקורונה. ביולי 2019 פעלה חברת התעופה רק ב-10 יעדים ברחבי ארה”ב עם 49,000 מושבים שבועיים דו-כיווניים בלבד בין המדינות.

אירופה

טורקיש איירליינס צפויה להתרחב לשישה יעדים חדשים ברחבי יבשת אירופה. יעדים אלה יכללו את קרקוב, פולין (KRK), פאלרמו, איטליה (PMO), נאנט, צרפת (NTE), קורוניה, ספרד (LCG), מחצ’קלה, רוסיה (MCX) ולנקאראן, אזרבייג’ן (LLK).

טורקיש מפעילה כיום טיסות סדירות ל-118 יעדים באירופה ב-43 מדינות שונות.

ההצלחה של טורקיש איירליינס

חברות תעופה רבות נפגעו כאשר המגיפה טלטלה את העולם בשנת 2020. אמנם רובן שרדו, אך ההתאוששות הייתה קשה. טורקיש איירליינס שגשגה בעקבות המגיפה כשבליבת ההצלחה הזו עומדת עלייה בכמות הנוסעים.

ביולי 2022, חברת התעופה הטיסה 7.8 מיליון נוסעים, לעומת יולי 2019, אז היא הטיסה רק 7.1 מיליון נוסעים. החברה דיווחה על הכנסות של 7.6 מיליארד דולר במחצית הראשונה של 2022. מדובר בעלייה של 27.5% מסך ההכנסות שנרכשו במחצית הראשונה של 2019.

בנוסף לגידול בכמות הנוסעים, גידול בכמות המטען סייע רבות גם להצלחתה של טורקיש איירליינס. ניתן לייחס חלק ניכר מההצלחה האחרונה לעלייה בכמות המטען שחברת התעופה החלה להעביר במהלך המגפה, וכי המשיכה להטיס מטען עם מטוסי הנוסעים שלה למרות מחסור בנוסעים.

מה דעתכם על היעדים החדשים של טורקיש איירליינס? שתפו אותנו בתגובות.