אמריקן איירליינס מקצצת 31,000 טיסות מלוח הטיסות של חודש נובמבר. מדובר בכ-16% מכלל הטיסות שהיא אמורה לבצע בחודש זה. על פי הודעת החברה הקיצוץ תואם את הגישה שלה לתכנן רשת ולוחות זמנים לאורך כל השנה ולאחר מכן, כ-100 יום לפני ביצוע הטיסות לבצע התאמות. כדי להבין מה המשמעות של ביטול 31,000, נציין רק כי מדובר במספר טיסות הגבוה פי 3 מכל הטיסות (המראות ונחיתות) שבוצעו בחודש יולי בנמל התעופה בן גוריון.

עוד לפני מגפה הקורונה נהגה החברה לתכנן את לוח הטיסות שלה 331 יום קדימה ולאחר מכן לבצע התאמות. כך היה גם בטיסות שתוכננו בעבר להתבצע מארה״ב לישראל, נפתחו להזמנות באתר החברה, ולאחר מכן בוטלו.

על פי ניתוח של חברת Cirium הקיצוצים הגדולים יהיו בטיסות בקווים לשיקגו, דאלאס, בוסטון ופילדלפיה. כלומר, הביטולים לא אמורים להשפיע על היעדים של אמריקן מישראל (ניו יורק ומיאמי), אבל בשלב זה לא פורסם מידע על הטיסות שיבוטלו.

לא מכבר פרסמה רשת CNN  כי חברת התעופה ביטלה 2% מהטיסות שלה בחודש ספטמבר ואוקטובר מה שהשפיע, בכל אחד מהחודשים, על כאלף טיסות. החברה מסבירה את ביטולי הטיסות כ״התאמת לוח הזמנים״ של הטיסות לגודל המשאבים שעומדים לרשות החברה. זאת על סמך תחזית ביקוש או כח אדם.