אחרי הפסקת המגעים וחזרה לשיחות לא מזמן, תאגיד IAG שמחזיק בבעלות על חברת התעופה הספרדית איבריה הופך להיות המחזיק השני בגודלו בחברת אייר אירופה. בהתאם להסכם בין הצדדים, תאגיד IAG ימיר את ההלוואה שנתן לאייר אירופה בסך 100 מיליון אירו להחזקה ב-20% ממניות חברת התעופה.

בכך יהיה תאגיד IAG בעל המניות השני בגודלו באייר אירופה. כמו כן, מחזיק כיום התאגיד בשליטה בשתי חברות התעופה הגדולות בספרד איבריה וולינג, כך שהמיזוג יעניק לו שליטה נרחבת בשוק התעופה הספרדי. במסגרת ההסכם, שנחתם במרץ, תאגיד חברות התעופה העניק לחברת אייר אירופה הלוואה בגובה 100 מיליון יורו. בתמורה להלוואה ניתנה ל-IAG אקסלוסיביות במו״מ לרכישת אייר אירופה למשך שנה כמו גם את האפשרות להמיר את ההלוואה כאמור ב-20% ממניות אייר אירופה.

המהלך הזה חותם 3 שנים של משא ומתן בין הצדדים אחרי הכרזה של חברת IAG שתרכוש את אייר אירופה בתמורה למיליארד דולר. בהמשך בוטל ההסכם בין הצדדים כשברקע חששות של האיחוד האירופאי ממצב של מונופול בשוק התעופה הספרדי.

אייר אירופה היא חברת התעופה השלישית בגודלה בספרד אחרי איבריה וולינג, שתיהן חברות בקבוצת IAG. כזכור, ברקע להסכם ההלוואה היו דיווחים על התעניינות של חברת אייר פראנס ברכישת חלק מחברת אייר אירופה. בעקבות כך קבוצת IAG ביקשה להבטיח לעצמה את הבלעדיות לרכישה של החברה. זאת כאשר כניסה של קבוצת אייר פראנס למדריד יכולה להחליש את פעילות קבוצת IAG בשדה.