בחודש אפריל השנה השיקה חברת התעופה הלאומית החדשה של מונטנגרו טיסות שכר בין תל אביב לבירה פודגוריצה. בשלב ראשון הפעילה החברה 2 טיסות שבועיות ומחודש יולי שלוש טיסות בשבוע. טיסות השכר משווקות כיום על ידי ספקיות התיירות אשת טורס וארקיע ולא ניתן לרכוש כרטיסים ישירות מחברת התעופה. כעת נודע לנו כי חברת אייר מונטנגרו נערכת להפעיל טיסות סדירות מתל אביב ליעדים במונטנגרו החל משנה הבאה.

מאז הקמתה בשנת 2021 התמקדה החברה בטיסות שכר בשיתוף עם ספקיות תיירות בעולם. כעת נראה שלקראת עונת הקיץ הבאה נערכה החברה לגדילה ובתוך כך פתיחת שווקים חדשים וטיסות סדירות נוספות. באשר לטיסות לישראל, בחברת התעופה הצעירה מספרים לנו כי הם ממתינים לחתימה על הסכם תעופה בין המדינות שייאפשר להם להפעיל קווי טיסות סדירים. כיום כאמור מפעילה החברה מישראל טיסות שכר בלבד לפודגוריצה. המתחרה היחידה על קווי טיסה למונטנגרו כיום היא ישראייר שמפעילה כ-7 טיסות שבועיות לעיר טיבט.

הטיסות של אייר מונטנגרו מתל אביב מתבצעות כיום בעיקר במטוסי A320 בחכירה רטובה מחברת התעופה הקרואטית Trade Air. לעיתים נדירות יותר מופעלים בקו גם אחד משני מטוסי האמבראר 195 הקטנים יותר שברשות החברה.

החודש פרסמה חברת אייר מונטנגרו כי היא הטיסה 230 אלף נוסעים החל מינואר ועד היום, עלייה של 150% ביחס לקיץ הקודם. כמו כן, ציינה כי שילשה את מספר היעדים אליהם היא טסה שכוללים כעת מלבד תל אביב גם 16 יעדים נוספים באירופה, טורקיה, ומצרים.

חברת אייר מונטנגרו הוקמה בתחילת שנת 2021 על ׳חורבותיה׳ של חברת מונטנגרו איירליינס, החברה הלאומית של מונטנגרו שפעילותה הושבתה בסוף שנת 2020 בשל ניהול כושל וצבירת הפסדים במשך שנים. זמן קצר לאחר שהממשלה החליטה על סגירתה של מונטנגרו איירליינס הוכרז על הקמתה של חברה חדשה, אייר מונטנגרו, שתהיה חברת הדגל של המדינה.

תמונה בכותרת: אגנס אוירינגל