בעוד ריב מתוקשר של ריינאייר עם רשויות מקומיות, חברת הלואו קוסט האירית מודיעה כי היא סוגרת את בסיס הפעילות שלה בשדה התעופה הבינ״ל באתונה החל מה-29 באוקטובר. בהתאם, מקצצת החברה בלוח הטיסות שלה מבירת יוון לעונת החורף של 2022/2023. הסיבה הרשמית כמו במקרים דומים היא חוסר הסכמות של החברה עם הרשויות על עלויות תפעול גבוהות, הפעם בדגש על עמלות פעילות בשדה התעופה.

הויכוח בין הצדדים מתמקד בעמלת פיתוח שדה התעופה בגובה 12 יורו לכל נוסע, מה שהופך את השדה ל״לא תחרותי״ לטענת ריינאייר. חברת ריינאייר טוענת שהיא הציעה לממשלה היוונית הצעות פיתוח שייאפשרו לחברה להכפיל את מספר התיירים שהיא מטיסה ליוון מ-5 ל-10 מיליון נוסעים בשנה תוך 5 שנים, ובהתאם גידול של 1 מיליארד יורו בהכנסות מתיירות.

מנכ״ל חברת התעופה ריינאייר אדי וויילסון אמר כי ״שדה התעופה באתונה הוא דוגמא לאיך הממשלה היוונית נכשלת בתרומה לעם היווני ולכלכלה״. מנגד הציג את קרואטיה, אירלנד ופורטוגל כדוגמאות למדינות שבהן הפחתת העלויות לחברות התעופה לאור המגפה המריצו את התאוששות הענף המקומי. מנכ״ל חברת התעופה האירית מאשים את תאגיד Fraport הגרמני שמחזיק בשדה התעופה בתוצאות ה״הרסניות״ שנגרמות מהגבלת תנועת התיירים למדינה. בתוך כך, מציין שהתאגיד לא מציע שום תמריץ לקידום פעילות בשדה בחודשי החורף על מנת להפוך את אתונה ליעד מבוקש כל השנה.

באשר לישראל, החברה מפעילה כיום מתל אביב 3 טיסות שבועיות לאתונה, בנוסף לטיסות לסלוניקי, קורפו וחאניה. על פי מערכת ההזמנות, ניתן להזמין מקומות לטיסות החברה מתל אביב לאתונה עד סוף חודש אוקטובר. נכון לעכשיו, לא מופיעות במערכת ההזמנות למכירה טיסות החל מחודש נובמבר. פנינו לריינאייר במטרה להבין האם מדובר בהפסקת הפעילות בקו מבוקש זה אך טרם קיבלנו תשובה. יצוין, כי הפסקת הפעילות של ריינאייר בקו יכולה להוביל לירידה בתחרות ועלייה במחירים שכן ריינאייר היא חברת האולטרה לואו קוסט היחידה שמפעילה כיום טיסות מתל אביב לאתונה.

עדכון (5.9) – ריינאייר מאשרת לחדשות תעופה כי טיסות החברה מתל אביב לאתונה יופסקו החל מסוף אוקטובר.

חברת הלואו קוסט האירית מחזיקה בבסיס שלה באתונה שני מטוסי 737-800 שהסטתם תגרום לירידה בנפח הפעילות של החברה ביוון שכוללת כיום 70 טיסות שבועיות ל-20 יעדים. ריינאייר היא חברת התעופה השלישית בנתח השוק שלה אחרי אייג׳יאן וסקיי אקספרס.

תגובה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *