בחברת לופטהנזה כבר הפסיקו לספור את מספר השביתות שהיא חווה בשנים האחרונות, בין אם מדובר בשביתה של הטייסים, הדיילים או צוותי הקרקע. בחברה עוד לא הספיקו להתאושש משביתת הטייסים ביום שישי שעבר, שביתה שגרמה לפגיעה ברבבות נוסעים וכבר מתכוננים לשביתה הטייסים הבאה שתתקיים, ככל הנראה מחר, יום רביעי. כזכור, בשביתה בשבוע שעבר הושפעו גם טיסות של החברה מתל אביב לגרמניה.

על פי סוכנות הידיעות רויטר, הנהלת האיגוד המקצועי של טייסי החברה (שכולל את הטייסים במטוסי הנוסעים, מטוסי המטען וגם טייסי חברת הבת יורוווינגס) מתכוון להסלים את הסכסוך על רקע תביעות השכר של הטייסים ויתחיל בשביתה, ככל הנראה, הלילה בחצות, שעת גרמניה.

סוכנות רויטר מדווחת כי השביתה הפעם תהיה ארוכה יותר מקודמתה שהיתה בת יממה אחת, אבל השפעתה נמשכה גם בשבת. הפעם טייסי מטוסי הנוסעים ישבתו בימי רביעי וחמישי ואילו טייסי המטען ישבתו מיום רביעי עד ששי. כאמור, שביתה בת יממה משפיעה גם על טיסות היום שלמחרת. שכן אם מטוסים לא הגיעו, למשל, לישראל בלילה אין אפשרות להוציא טיסות מישראל לגרמניה למחרת היום.

שביתת הטייסים ביום שישי שעבר אילצה את החברה לבטל את כל טיסותיה באחד מימי השיא של סוף הקיץ. על פי הנתונים שפורסמו החברה ביטלה כ-800 טיסות מהבסיסים שלה בפרנקפורט ומינכן וגרמה לפגיעה בכ-130,000 נוסעים. זאת למרות שהחברה הבטיחה שהיא פועלת למזער את השפעת השביתה.

טייסי החברה דורשים  העלאת שכר של חמישה אחוזים, לכולם ופיצוי אוטומטי כשל האינפלציה אולם הנהלת החברה, כך על פי הידוע, מוכנה לשלם פיצויים בצורה מדורגת לאורך תקופה של שלוש שנים. זאת כאשר הפיצוי לא יהיה באותה מידה לכל הטייסים, אלא על פי ותק.

בחודש שעבר  הצביעו הטייסים בעד עיצומים ואיימו לשבש את פעילות החברה. דיונים שנעשו בין האיגוד המקצועי שלהם לבין הנהלת החברה הולידו הסכמה לתוספת שכר כוללת של 5.5% וכן פיצוי אוטומטי בשל האינפלציה. אולם בשבוע שעבר הצביעו טייסי החברה נגד קבלת הצעות ההנהלה והחלו בהכנות משפטיות וארגוניות לשביתה, אף שהם הודיעו כי אינם טורקים את הדלת להמשך שיחות עם ההנהלה.