השביתה של טייסי לופטהנזה שאמורה הייתה להשבית את החברה למשך יומיים נדחתה בשעה זו לאחר שהנהלת החברה שיפרה את הצעתה. יחד עם זאת, בשלב זה האיגוד המקצועי של הטייסים לא התייחס לתנאים החדשים שהציעה ההנהלה. שני הצדדים אמורים להמשיך לדון, כל זאת כשאיום השביתה מוסר, זמנית.

בחברה הביעו שביעות רצון מכך שהשביתה בוטלה, דבר שימנע פגיעה בלקוחות. בהנהלה הוסיפו כי עם הסרת איום השביתה כל הטיסות יופעלו על פי לוח הטיסות המתוכנן.

רשת בלומברג דיווחה כי מייד לאחר שהתברר כי איום השביתה הוסר זינקה מניית החברה ב-3.1%. עם זאת בלומברג מציין כי הסכמת הנהלה החברה לדרישות הטייסים תמנע מהחברה להגדיל את הרווחים ולשלם את חובותיה.

בסוף החודש שעבר הצביע האיגוד המייצג את הטייסים, ברוב מכריע לצאת לשביתה. זאת לאור דרישה של הטייסים להעלאת שכר מיידית לשנה הנוכחית והעלאה נוספת גם בשנה הבאה כדי לסייע בקיזוז העלייה הדו-ספרתית הקרובה במחירי הצרכן.

יצוין כי מגפת הקורונה גרמה לחברת לופטהנזה לחובות של מיליארדי יורו ובנסיון לצמצם את חובות חברת התעופה, מנכ”ל לופטהנזה, קרסטן שפור, התחייב להגדיל את מרווח הרווחים של חברת התעופה למינימום של 8% עד שנת 2024. מחלוקות עם נציגי עובדים ווויתורים על שכר מצביעים על כך שספור יתקשה  להגיע ליעדים אלו. כשהוא מנסה לאזן את הצורך בהגדלת מצבת העובדים מול הצורך לצמצום עלויות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *