טייסי חברת סוויס מתכוונים לשבות לאחר שהופסקו השיחות בין הארגון המקצועי שלהם לבין ההנהלה בנושא הסכם העבודה הקיבוצי. טייסי החברה דורשים תוספת שכר הגבוהה פי 3 ויותר מהתוספת שההנהלה הסכימה לתת להם ולכן הם מאיימים לפתוח בשביתה. זאת אף שברורה להם הפגיעה בנוסעים ובמוניטין של החברה.

על פי ה-Switzerland Times, מאז ה-1 באפריל טייסי החברה מועסקים ללא הסכם עבודה קיבוצי בתוקף. זאת לאחר שכל השיחות שנוהלו בנושא הובילו למבוי סתום. על פי הדיווח, הנהלת החברה הסכימה לתת לטייסים תוספת של 60 מיליון פרנקים שוויצרים ואילו הטייסים דורשים תוספת של 200 מיליון. בהנהלה טוענים כי תוספת כזו תגדיל את עלויות כח האדם בקוקפיט למעל 1.2 מיליארד פרנקים במהלך תקופת החוזה.

נציגות הטייסים של החברה מסרה כי הטייסים עוברים עתה ל׳תכנית ב׳ שמשמעותה התחלה של הצבעה על שביתה. ״הנהלת החברה בהתנהגותה לא מותירה לנו ברירה אלא להכין תכניות נוספות.״ על פי הפרסומים אם חברת סוויס לא תשפר את הצעתה הטייסים צפויים לשבות כבר ב-17 באוקטובר בדיוק בתקופה שבה שוויצרים רבים טסים לחופשה הסתיו או חוזרים ממנה.

“הטייסים של סוויס  נמצאים בדילמה גדולה”, אומר הנינג מ. הופמן, מנהל  Aeropers, האיגוד של טייסי סוויס ואדלווייס.  “מצד אחד, ברור שהם צריכים להראות להנהלה בדרך שאינה  משתמעת לשני פנים שהם לא מרוצים. מצד שני הם לא רוצים לפגוע בחברה ובלקוחות שלהם”.

הנהלת סוויס מסרה בתגובה כי מצרה על כשלון המשא ומתן והיא זמינה לשיחות נוספות.