ביום שישי האחרון תועדה תקרית בטיחות חמורה שעירבה מטוס 737Max של חברת התעופה יונייטד בשדה התעופה פורט מאיירס בפלורידה.

עובדי קרקע בשדה דיווחו כי לאחר הגרירה (פושבק) של מטוס ה-737 לעמדת ההתנעה, המטוס התדרדר מחוץ לרמפה בשדה התעופה לעבר מדשאות בוציות. מתיעוד של עובדי הקרקע עולה ניסיון של הטייסים להחזיר את המטוס לרמפה באמצעות כוח המנועים, ללא הצלחה.

כשהטייסים הבינו שלא יוכלו להוציא את המטוס מאזור הדשא ללא סיוע, הם החליטו לכבות את מנועי המטוס. מתיעוד בטוויטר עולה כי המטוס היה תקוע ככל הנראה במשך שעות באותה פוזיציה. בתמונות נוספות רואים מדרגות שחוברו לתא הנוסעים וצוותי חירום של השדה מסביב למטוס, ככל הנראה בניסיון לחלץ אותו מהפוזיציה אליו הגיע.

על פי אתר Flightradr24, נראה כי המטוס שב לשירות כמה שעות לאחר התקרית. טיסת UA2749 תוכננה להמריא מהשדה פורט מאיירס שבפלורידה לעבר יוסטון בשעה 8 בבוקר. בפועל המריאה הטיסה בשעה 12:43 בצהריים, לאחר כ-4 שעות עיכוב. מאז נמצא המטוס בשירות פעיל בטיסות נוסעים בארה״ב.

המטוס המדובר נושא את מספר הרישום N37510 הוא כאמור מטוס מדגם 737Max9 בן 3.7. המטוס נמסר לחברת יונייטד בחודש ינואר 2019 והיא הייתה החברה הראשונה להשתמש בו.

ובעקבות המקרה הזה אי אפשר שלא להיזכר באירוע שקרה בדיוק היום לפני שנה ועירב גם כן מטוס 737 של חברת יונייטד שנפל על חלקו האחורי.