בהוראת ממשל פוטין, הפסיקו היום חברות תעופה רוסיות למכור כרטיסי טיסה לגברים בגילאי 18-65, מלבד לאלו בעלי אישור יציאה מהמדינה שניתן להם ממשרד הביטחון. ההנחייה הגיעה בעקבות גיוס המילואים הנרחב עליו הודיע הנשיא פוטין כחלק מהפלישה הרוסית לאוקראינה ובניסיון למנוע עריקות של חיילי מילואים.

ממש בדקות שלאחר ההודעה אזלו כרטיסי הטיסה ליעדים רבים מחוץ לרוסיה ביניהם טיסות ממוסקבה למדינות שכנות ביניהן גאורגיה, טורקיה וארמניה שאינן דורשות אשרת כניסה מראש לאזרחים רוסים. מאוחר יותר גם טיסות לאזרבייג׳ן, קזחסטאן ואוזבקיסטאן אזלו גם הן.

טיסה ממוסקבה לדובאי, 7,000-10,000 דולר
טיסה ממוסקבה לדובאי, 7,000-10,000 דולר

בהתאם לכך גם המחירים בחברות הזרות הגיעו למחירים גבוהים מאוד. מבדיקה שלנו עולה כי הטיסות מלאות לחלוטין (גם לאחר אוברבוקינג). למרות 8 טיסות יומיות, לא ניתן למצוא מקום באף טיסה של פליי דובאי או אמירייטס לדובאי עד יום שני בעוד חמישה ימים וגם אז במחיר שנע בטווח שבין 7000$-10,000$. מי שירצה לטוס לדוחא שבקטאר יאלץ להיפרד מכ-6,700$ לטיסה לכיוון אחד במחלקת תיירים וגם זה רק ביום שישי בעוד יומיים. טיסה לבאקו שנמצאת במרחק 3 שעות טיסה תעלה כ-800$. טיסות לאלמטי שבקזחסטאן מלאות לחלוטין גם הן עד יום שני.

על פי מערכת ההזמנות, טיסת הלוך ושוב לישראל עם חברת אל על תעלה לנוסע כ-2,490 דולר במחלקת תיירים, וגם אז הטיסה הזמינה הראשונה היא רק ביום חמישי הבא.