בהמשך למדריך שלנו על הנפקת רישיון נהיגה בינלאומי, נתקלנו בפורומים השונים בשאלה האם קיים רישיון נהיגה בינלאומי דיגיטלי? התשובה היא שאכן ניתן, אך יש לכך מגבלות מסויימות. ועל כן החלטנו לכתוב מדריך בנושא לטובת אלו שמתכננים לשכור רכב ולנהוג בחו״ל.

האם ניתן להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי דיגיטלי?

התשובה היא בגדול כן. ניתן להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי באופן דיגיטלי. ועם זאת, חשוב להדגיש שבסופו של דבר מדובר בעותק דיגיטלי של אותו רישיון נהיגה בינלאומי שמונפק בישראל. ההבדל הוא שמדובר ברישיון שנשלח אליכם באופן דיגיטלי ותוך זמן קצר מאוד של 20 דקות עד שעתיים.

להנפקה דיגיטלית של רישיון נהיגה בינלאומי יש מספר יתרונות. בין היתרונות, העובדה שניתן להנפיק אותו לאחר שיצאתם כבר מהארץ ואין לכם כבר גישה לתחנות הנפקת רישיון פיזי. כמו כן, הוא יכול לחסוך זמן והתעסקות בנסיעה לתחנת הנפקת רישיון של משרד התחבורה.

את המדריך שלנו להנפקת רישיון נהיגה בינלאומי רגיל ניתן בלינק הבא.

פרטים חשובים על רישיון נהיגה דיגיטלי

  1. מדובר באותו רישיון נהיגה בינלאומי רק שמונפק ונשלח אליכם דיגיטלית תוך זמן קצר
  2. הרישיון הבינלאומי הדיגיטלי בעל תוקף של 1-3 שנים (תלוי ביעד)
  3. גם עם הרישיון הדיגיטלי חובה להציג רישיון ישראלי מפלסטיק
  4. לא כל מדינה וחברת השכרה בהכרח יסכימו לקבל רישיון באופן זה ועל כן יש לפנות לחברת ההשכרה מראש ולשאול האם רישיון שכזה מתקבל במקום.

איך מנפיקים רישיון נהיגה בינלאומי דיגיטלי אונליין?

הרישיון הדיגיטלי לא מונפק באופן רשמי על ידי משרד התחבורה או מדינת ישראל. ועם זאת, יש מספר אתרים שינפיקו עבורכם רישיון דיגיטלי תוך מספר שעות. מדובר בפתרון יקר יותר אך הוא חוסך את ההתעסקות בהנפקה של רישיון פיזי וכן הוא מן הסתם נוח יותר מפתרון של דף נייר.

תהליך הנפקת הרישיון באופן דיגיטלי:

  1. נכנסים לאתר הבא (לאחר שבדקתם עם חברת ההשכרה האם הם מקבלים רישיון נהיגה באופן זה)
  2. לפי ההוראות באתר ממלאים פרטים אישיים, מעלים תמונה של הרישיון ותמונת פספורט שלכם
  3. בוחרים בין האפשרויות של רישיון לשנה (49$), שנתיים (55$) או שלוש (59$)
  4. תוך שעתיים תקבלו את רישיון הנהיגה הדיגיטלי, או תוך 20 דקות אם בחרתם באופציית אקספרס
תגובה
  1. השתמשתי בשירות של אתר אחר יותר זול כי גם אני נתקעתי בחגים ולא הספקתי להוציא רישיון בינלאומי. שכרתי באיטליה מחברת sicily car ובאמת הם ביקשו רישיון בינלאומי והצגתי להם בטלפון וזה עבד. עלה לי 10$ ולא 50 כמו שלוקחים באתר הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *