משרד הבריאות הודיע היום כי החל ממוצ”ש הקרוב בחצות יופסק השימוש בטופס נוסע נכנס (טופס כניסה לישראל) למדינת ישראל. בכך למעשה מבטלת מדינת ישראל את כל תנאי הכניסה לנוסעים ישראליים בטיסה חזרה למדינה. צעד זה מצטרף לביטול החובה בבדיקת קורונה לפני הטיסה לישראל.

גורמי המקצוע במשרד הבריאות, באישור שר הבריאות ומנכ״ל המשרד, סיכמו כי טופס הנוסע הנכנס למדינת ישראל יבוטל במוצ”ש הקרוב בחצות (החל מה 9.10.22, בלילה שבין שבת ליום ראשון).

נוסעים רבים דיווחו לנו לאחרונה על כך שלא נדרשו להציג את הטופס בעת חזרתם ארצה, מה שגרם לרבים לחשוב שהטופס כבר בוטל.

כמו כן, לאחרונה הייתה ביקורת רבה על נחיצות טופס הנוסע הנכנס. הביקורת הייתה שזה צעד מיותר שגורם לבעיה לנוסעים רבים. בתוך כך, בשל תקלות טכניות ושדרוגים יצא כי לעיתים הטופס לא היה זמין למילוי באתר משרד הבריאות. כך יצא שמי שלא מילא את הטופס מראש והגיע לשדה ללא הטופס מצא את עצמו נדרש להסביר לפקידים זרים מדוע הוא הגיע בלי הטופס ובלי יכולת למלא אותו.

ההחלטה על הפסקת השימוש בטופס המקוון התקבלה לאור העובדה כי הנתונים הרלוונטיים שמספק הטופס החלו להתקבל ממקורות אחרים וכן בכדי להקל על ציבור הנוסעים הנכנסים למדינת ישראל. עם זאת, משרד הבריאות הודיע כי השימוש בטופס נוסע נכנס יחודש במידת הצורך.