תעשיית התעופה ברוסיה מועמדת לטלטה נוספת, כאשר על פי דיווחים אחרונים בעיתונות הרוסית, עובדים של כל חברות ושדות התעופה המרכזיים ברוסיה התחילו לקבל הודעות גיוס. ההודעות נשלחו בעקבות ההודעה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על גיוס מילואים נרחב כחלק מהפלישה לאוקראינה.

על פי דיווח ברויטרס, עובדים של לפחות חמש חברות תעופה, כולל המוביל הלאומי אירופלוט, וכן עובדים של מספר שדות תעופה במדינה קיבלו הודעת גיוס בעקבות הודעת הממשל ברוסיה. על פי הדיווח, פוטנציאלית כ-50-80% מהעובדים של חברות ושדות התעופה במדינה מועמדים לגיוס. בתוך כך, צוין כי הטייסים של חברות התעופה הם קצינים במילואים שמשמשים כמדריכים בבתי הספר לתעופה.

כזכור, בעקבות החלטת ההממשל ברוסיה על גיוס מילואים, חברות התעופה ברוסיה דרשו מגברים בגילאי 18-65 אישור של משרד ההגנה המקומי בכדי לקנות כרטיסי טיסה מחוץ למדינה. מהלך זה הקפיץ באופן חד את הביקושים לטיסות וגרם לטיסות להתמלא עד אפס מקום ולמחירים לזנק במאות אחוזים באופן מיידי.

כזכור, לא מזמן דיווחנו על עוד מהלך שנוי במחלוקת מצד בכירי הממשלה ברוסיה כאשר שר בממשלה ציין כי הציפייה היא שטייסים ישמשו גם כמכונאים במטוסים שהם מטיסים.

חברות התעופה ברוסיה כבר הגישו בקשות להחרגה של עובדים מסויימים מהגיוס על מנת להבטיח רציפות תפקודית של מערך הטיסות שלהן. בעקבות ההשקעה האדירה של ממשלת רוסיה בתעשיית התעופה המקומית בעקבות הסנקציות הבינ״ל, ניתן להעריך שהממשל המקומי יספק פטור לעובדים חיוניים של הענף.