תמונתו של כוכב הכדורגל הארגנטינאי, ליונל מסי הפתיע בסוף השבוע את עולם הכדורגל כשהודיע כי המונדיאל שייפתח בחודש הבא בקטאר יהיה האחרון בקריירה שלו. ועכשיו שחקן הכדורגל הונצח על זנבו של מטוס אירבוס A330 של חברת התעופה אירולינאס ארגנטינס, חברת התעופה הלאומית של ארגנטינה. מסי הודיע על החלטתו וציין כי הוא מקווה שיוכל להניף את הגביע בתום המשחקים.

מטוס של ארולינס ארגנטינס עם תמונה של מסי
מטוס של ארולינס ארגנטינס עם תמונה של מסי

חברת התעופה חשפה את הצביעה המיוחדת לקראת תחילת אירועי המונדיאל ביחד עם התאחדות הכדורגל של ארגנטינה באירוע נוצץ שנערך בנמל התעופה של בואנוס איירס. המטוס, מדגם איירבוס A330-200 שרישומו LV-FVH ישמש במהלך המשחקים להטסתם של חובבי הכדורגל לקטאר.

במהלך האירוע כוסה המטוס במדבקות של שחקני נבחרת ארגנטינה עם תמונה של ליונל מסי על זנבו וגוף המטוס נושא את החולצה הארגנטינאית של אדידס אותה ילבשו שחקני הנבחרת הלאומית במהלך המשחקים. עיצוב ה׳תלבושת׳ של המטוס נעשה עם ויניל מצופה לכה בהתאם לתקני הבטיחות שנקבעו על ידי יצרנית המטוסים ו-Aerolíneas.

“המונדיאל הוא הזדמנות מצוינת להוביל את המותג Aerolíneas Argentinas לא רק לקטאר אלא לכל העולם״ הסביר פבלו צ׳ריאנו, יו״ר חברת התעופה והוסיף: ״בדרך זו אנו זוכים לניראות בינלאומית שתאפשר לנו להמשיך ולצמוח כחברה ולפתוח שווקים חדשים. המטוס הזה יטוס בשמי כל היעדים הבינלאומיים שלנו ואין ספק שזו אחת מפעולות הפרסום העיקריות שלנו,״ אמר.

בחודש יולי, חתמו חברת התעופה Aerolíneas Argentinas והתאחדות הכדורגל הארגנטינאית (AFA) על הסכם לפיו חברת התעופה הפכה לנותנת חסות דיגיטלית של התאחדות הכדורגל הארגנטינאית.