שבוע אחרי שהרשתות החברתיות בעולם וכלי תקשורת עסקו בנושא איסור או אישור של שימוש ב-AirTag במטוסי לופטהנזה, הוציאה החברה הודעה רשמית בה היא טוענת כי לא אסרה על שימוש במתקן המעקב. חברת התעופה מציינת כי רשויות התעופה השונות צריכות למצוא במהירות האפשרית פתרון לשימוש במכשירי איתור אלה, כשהם פועלים, במזוודות שנמסרות על ידי הנוסעים ומועברות לתאי הכבודה במטוסים.

לפני שבוע פורסמו ברחבי העולם ידיעות על כך שחברת לופטהנזה אוסרת על שימוש במכשירי העיקוב של חברת ׳אפל׳.  ברשתות החברתיות כמו גם בכלי תקשורת פורסמו תגובות של גורמים מחברת לופטהנזה ובהן נאמר כי המכשיר נחשב לפריט מסוכן שכן “עוקבי מזוודות שייכים לקטגוריה של מכשירים אלקטרוניים ניידים ולכן כפופים לתקנות הסחורות המסוכנות לתחבורה במטוסים שהונפקו על ידי הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO). בהתאם לכך, בשל תפקוד השידור שלהם, יש לבטל את המשדרים במהלך הטיסה, בדומה לטלפונים ניידים, מחשבים ניידים, טאבלטים וכדומה אם הם נמצאים בכבודה רשומה”, מסר גורם בחברה.

כלי תקשורת שביקשו תגובה רשמית של החברה לא קיבלו אותה במועד פרסום הידיעות והפרסומים ברחבי העולם התגברו והשאירו נוסעים רבים מבולבלים. החברה אומנם לא מנעה מנוסעים להפעיל את המכשירים אבל גם לא טרחה להוציא כל הודעה רשמית בעד או נגד השימוש בהם.

היום,  לאחר פניות חוזרות ונשנות הוציאה חברת התעופה הודעה בה היא למעשה קוראת לרשויות התעופה השונות ובהן הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO) לפעול בנושא.

״קבוצת לופטהנזה ערכה הערכת סיכונים משלה וכתוצאה מכך התקני מעקב עם סוללה נמוכה מאוד וכוח שידור שנמצאים במטען שנבדק אינם מהווים סיכון בטיחותי. מעולם לא הוצאנו איסור על מכשירים כאלה. על הרשויות להתאים תקנות שמגבילות כרגע את השימוש במכשירים אלו לנוסעי חברת התעופה בכבודה נרשמת. אנו נמצאים בקשר הדוק עם המוסדות הרלוונטיים כדי למצוא פתרון במהירות האפשרית.” מסרה החברה.