דלתא איירליינס מעדכנת כי היא חברה לחברת ג׳ובי אוויאיישן (Joby Aviation) במטרה לייצר את כלי התחבורה העתידי שיישמש את הנוסעים להגעה לשדה התעופה. דלתא וג׳ובי יפתחו יחד שירות של מוניות אוויריות שיופעל על ידי ג׳ובי ויטיס נוסעים של דלתא מ/אל שדות התעופה בניו יורק ולוס אנג׳לס בדרכם לטיסת דלתא.

המטרה של דלתא היא לייצר מוצר פרימיום ללקוחות שלה שייאשפר להם להזמין בקלות דרך תחבורה לשדה שתחסוך להם זמן. הצדדים הסכימו על שת״פ אקסולסיבי בארה״ב ובלונדון למשך חמש שנים לאחר ההשקה, עם אופציה להארכת תקופת הבלעדיות. דלתא הודיעה כי היא השקיעה בחברת ג׳ובי 60 מיליון דולר, עם אפשרות להגדלת ההשקעה ל-200 מיליון דולר בהינתן השלמת יעדים בתהליך הפיתוח של המוצר.

המטוס הקל של ג׳ובי הוא מטוס מסוג eVTOL (מלא: Electric vertical takeoff and landing), מבין הנושאים הכי מדוברים בעולם התעופה. מדובר במטוס חשמלי שיכול להמריא ולנחות בצורה אנכית שלאור היותו מונע באמצעות חשמל בלבד נחשב לכלי תחבורה בר קיימא שאינו פולט חומרים מזהמים. המטוס של ג׳ובי ביצע כבר 1,000 טיסות ניסוי בהם בדקו את הטווח שלו כמו גם את המהירות ורמת הרעש שהוא מפיק.

נכון לעכשיו דלתא טרם הודיעה אילו לקוחות יוכלו להשתמש בשירות החדש. עם זאת דלתא כבר ממצבת את המוצר כפתרון פרימיום ועל כן ניתן להניח שהוא ישמש בעיקר את לקוחות מחלקות היוקרה או בעלי המעמד הגבוה.

סמנכ״ל חוויית לקוח בדלתא מסר: ״דלתא מבדלת את עצמה ומעצימה את חוויית הלקוח באמצעות מוצרי פרימיום ופתרונות לאורך כל מסע הלקוח. מענה לצרכים של הלקוחות שלנו הוא בסיס המיקוד שלנו, והעבודה שלנו עם ג׳ובי היא האחרונה בסדרת דרכים שאנחנו נוקטים כדי להפוך את חוויית הטיסה ליותר חלקה,מהנה ונטולת המתנה״.