חברת ערבסק מאיחוד האמירויות תשיק יחד עם קבוצת SIMDI מהמלדיביים חברת תעופה יוקרתית שתפעל תחת המותג BeOnd (ביונד). מדובר בחברת תעופה שתפעיל טיסות סדירות בקונספט של טיסות יוקרה, עם מחלקת עסקים בלבד.

חברת התעופה ביונד צפויה להשיק את פעילותה ברבעון הראשון של שנת 2023 באמצעות תעודת מפעיל אווירי מהמלדיביים. כמו כן הודיעה החברה כי המטוס הראשון של החברה מדגם A321neo יוצב במלדיביים ובכך תהיה בירתה מאלה בסיס הפעילות הראשון של החברה מתוך שלושה מתוכננים.

קונספט המושבים הצפוי למטוסי חברת ביונד
קונספט המושבים הצפוי למטוסי חברת ביונד

הייחודיות של החברה כאמור תהיה בכך שמטוסיה יופעלו בתצורה של מחלקת עסקים בלבד, עם 68 מושבים בסה״כ בכל מטוס. תצורת ההושבה תהיה 2-2 (2 מושבים בכל צד של המטוס) וכל מושב יפתח למיטה מלאה. כיאה למגזר היוקרה, החברה צפויה להציע שירותי קרקע יוקרתיים ביניהם צ׳ק אין ושליחת מזוודות מהבית, שירותי הסעה ברכבי יוקרה, לאונג׳ יוקרתי עם עלייה נפרדת למטוס.

קונספט המושבים הצפוי למטוסי חברת ביונד
קונספט המושבים הצפוי למטוסי חברת ביונד

חברת ערבסק הודיעה בעבר כי חברת התעופה ביונד תפעיל בעתיד 16 מטוסים לכ-60 יעדים, ותשרת את סקטור טיולי היוקרה. על פי אתר החברה, נראה כי רשימת היעדים העתידית של החברה כוללת את סינגפור, הונג קונג, טאיפיי, דובאי, ריאד, מילאנו, ציריך, וינה, מינכן ופריז.

ואם זה נשמע לכם מוכר, אז הקונספט של טיסות מסחריות עם מושבי עסקים בלבד מופעל כבר ע״י חברת La Compagnie מצרפת. החברה הצרפתית מפעילה 2 מטוסי A321 עם 76 מושבי עסקים בלבד. כזכור, החברה אף תכננה להשיק טיסות מתל אביב לניו יורק עם עצירה בפריז, אך ביטלה את תכניות אלה, ככל הנראה בשל היעדר היתכנות כלכלית.