טייסי חברת יורווינגס, חברת בת של לופטהנזה לטיסות מוזלות פתחו בחצות בשביתה בת 3 ימים וגרמו לביטולים של מאות טיסות. זאת הפעם השניה בתוך שבועיים שטייסי החברה שובתים ופוגעים ברבבות נוסעים של החברה.

טייסי החברה פתחו בשביתה לאחר ששיחות בין הנהלת האיגוד המקצועי שלהם והנהלת חברת התעופה עלו על שרטון. הטייסים דורשים שיפור בתנאי העבודה שלהם, הפחתת עומס העבודה והגבלת זמן הטיסה המירבי.

על פי דיווחים בכלי התקשורת בגרמניה עוד לפני השביתה בוטלו עשרות טיסות של החברה ובהן 102 טיסות מ/אל נמל התעופה של דיסלדורף מתוך 170 טיסות ליעד זה שתוכננו להיום. בנמל התעופה של קלן בוטלו 43 טיסות ובשטוטגרט 40 טיסות.

כאמור, זו הפעם השנייה בתוך פחות מ-14 ימים שטייסים בחברה שובתים. במהלך השביתה הראשונה שהייתה ב-6 באוקטובר, בוטלו כמחצית מכל הטיסות. כתוצאה מכך, נאלצו עשרות אלפי נוסעים לעבור לטיסות אחרות או לרכבת – או לדחות את נסיעתם.

יצוין כי למרות השביתה עדיין מתבצעות טיסות של חברת הבת האוסטרית יורוווינגס אירופה שאינה מושפעת מהשביתה של הטייסים בגרמניה וטיסותיה מתקיימות בתפוסה מלאה. גם טיסות של  חברת התעופה Eurowings Discover, הפועלת מפרנקפורט וממינכן, אינה מושפעת מקריאת השביתה הנוכחית של האיגוד המקצועי.

הנהלת יורווינגס הוציאה הבוקר הודעה בה ציינה כי החברה מורכבת משתי חברות תעופה: יורוווינגס גרמניה ויורווינגס אירופה כאשר רק טיסות המופעלות על ידי יורווינגס גרמניה מושפעות מהשביתה. בנוסף, לא מושפעות מהשביתה טיסות של Eurowings Discover הפועלות מנמלי התעופה במינכן ופרנקפורט.

החברה הוסיפה כי היא מצרה על השביתה ואי הנוחות שנגרמת ללקוחות ועושה ככל שביכולת למזער את השפעת השביתה. ״לוח  הטיסות לימים שני ושלישי כבר עודכן ולוח הטיסות ליום רביעי צפוי להתפרסם מחר בבוקר לאחר שיתברר כמה טייסים יתייצבו לעבודה,״ נאמר בהודעת החברה.

עוד הוסיפה החברה כי הנוסעים מתבקשים להתעדכן  לגבי מצב טיסתם, כי ייתכנו בעיות בצ׳ק אין מקוון וכי החברה פועלת למצוא חלופות לנוסעים.