בחודשים האחרונים אנחנו עדים להתגברות הכאוס בתחום המוניות הפרוץ שבנתב״ג. התורים הארוכים למונית שהגיעו כבר לזמני המתנה של שעה ויותר, מובילים אותנו לראות יותר ויותר מקרים של עוקץ תיירים ומקומיים.

כיום עומדות בפני הנוסעים שתי אפשרויות: האחת להמתין בתור המתארך למוניות המורשות שמחוץ לאולם הנוחתים בקומת קרקע בטרמינל 3 כאשר התשלום לנסיעה אמור להיות בהפעלת מונה בלבד. לחלופין ניתן להזמין מונית באמצעות אפליקציית הזמנת מוניות. המוניות המוזמנות ממתינות לנוסעים מחוץ לאולם הממריאים בקומה העליונה של נתב״ג. לאחרונה ראינו תחקירים שמדווחים על נהגי מוניות שאוספים נוסעים מאולם הנוחתים באופן חאפרי ובמחירים מופקעים.

היום הודיע דובר רשות שדות התעופה כי יו״ר הרשות, האלוף במיל יצחק ג’רי גרשון, להסיר את כל החסמים במטרה לצאת באופן מיידי, למכרז המוניות ולהסדיר את הענף שהיה פרוץ לחלוטין בשנים האחרונות.

כחלק משיפור השרות והטיפול בנהגי המוניות שפועלים בניגוד לחוק רשות שדות התעופה תפרסם מכרז לשירותי מוניות (מיוחדות) מנתב״ג. המכרז יפורסם בתקופה הקרובה על ידי רש״ת. המכרז ישים דגש על מדדי שירות, שנועדו להבטיח זמינות, נגישות, שירותיות וניהול מערך המוניות. בנוסף במסגרת שיפור השרות והרחבת התשתיות בנמל התעופה יורחבו גם שרותי התחבורה הציבורית וזמינותם מנתב”ג.
עוד הודיעו ברשות שדות התעופה כי האכיפה כנגד נהגי המוניות שפועלים בניגוד לחוק תתוגבר בתאום עם המשטרה בכדי לשפר את הסדר.

תגובה
  1. ביזיון… איזה “חסמים” ???? על מה האיש מדבר ??? מה מנע מרשות שדות התעופה לסדר את הברדק הזה לפני שנה ושנתיים ושלוש וארבע… מזלזלים באינטלגינציה של הציבור.

Comments are closed.