על פי דיווח באתר EX-YU, חברת התעופה אייר סרביה צפויה להחזיר לפעילות את קו הטיסות הישיר בין תל אביב לבלגרד. הקו יחזור לקראת סוף נובמבר לאחר שנתיים וחצי של היעדרות מישראל מאז מרץ 2020, בתחילת מגפת הקורונה. ממה שידוע כעת, מדובר בשתי טיסות שבועיות במשפחת מטוסי ה-A320 של החברה.

חשוב להגיד כי התכנון עדיין נתון לשינויים שכן חברת אייר סרביה עדיין בתהליך תכנון רשת הקווים לעונת חורף 2022/2023 אשר מתחילה בסוף השבוע הקרוב. עם זאת, מנכ״ל החברה הראה נכונות לחזור להפעיל טיסות למזרח התיכון.

כיום לא מתקיימות טיסות ישירות מתל אביב לבלגרד. במהלך מגפת הקורונה הרחיבה אייר סרביה את הסכם שיתוף הקוד שלה עם חברת טורקיש איירליינס על מנת לאפשר לנוסעים לטוס עם טורקיש לאיסטנבול ומשם בטיסת המשך של אייר סרביה לבלגרד.

חברת אייר סרביה מפעילה כיום טיסות בעיקר בתוך אירופה, לצד קו טיסות יחיד בארה״ב לניו יורק קנדי. הקו לתל אביב יהיה הקו הראשון של החברה במזרח התיכון מאז מגפת הקורונה. במקביל החברה מפעילה כ-5 טיסות שבועיות ללרנקה השכנה ובעבר הפעילה גם טיסות לביירות.

כזכור, לא מזמן הודיעה אייר סרביה על התפתחות משמעותית ברשת היעדים של החברה. החברה הודיעה כי במסגרת הניסיון להתרחב ליעדים נוספים תפתח לראשונה קו טיסות ישיר בין סרביה לקובה. הטיסה תהיה ישירה ולראשונה תחבר בין שתי הבירות, הוואנה ובלגרד. הקו צפוי להיפתח לפני סוף שנת 2022 ויהיה אחד מתוך תריסר קווים חדשים שחברת התעופה הסרבית מעוניינת לפתוח בחורף הקרוב. כמו כן, זה יהיה הקו היחיד של החברה מחוץ לאירופה שאינו בארה״ב. נכון לפרסום הכתבה הטיסות טרם פורסמו למכירה.