חברת איתיחאד הפכה השבוע לחברת התעופה הבינלאומית הראשונה בעולם שמשתמשת בדלק ידידותי לסביבה (SAF) המיוצר ביפן. החברה חויבת עד שנת 2035 להוריד 50% מפליטת הפחמן הדו חמצני ולהגיע ל-0 זיהום עד שנת 2050.

בהודעה של החברה היא מסרה כי את הדלק בר הקיימא היא רכשה מחברת ITOCHU היפנית שעד כה סיפקה דלק מסוג זה רק לחברות יפניות.

על פי הודעתה של אתיחאד, “תעשיית התעופה זקוקה לשותפויות כמו זו שיצרנו עם ITOCHU ו-NESTE כדי להביא לאימוץ נרחב של SAF לתעשייה. אנו גאים מאוד להיות חברת התעופה הבינלאומית הראשונה שרוכשת ומשתמשת ב-SAF שסופק על ידי היצרן היפני.״

קייסי מאקי, סגנית נשיא אתיחאד לנושאי רכש ואספקה הוסיפה כי “אתיחאד מחויבת להקטין למינימום את פליטות המזהמים עד 2050 ולהפחית את הפליטות שלנו  ב-50 אחוז עד 2035. התעשייה חייבת להיות רצינית לגבי שחרור פחמן ושיתוף פעולה מסוג זה בין ממשלות, חברות ומגזר התעופה, יגדיל את אספקת ה-SAF והזמינות בשדות תעופה.״

הטיסה של אתמול פעלה על תערובת של 40% דלק בר קיימא ( SAF) עם מטוס מדגם בואינג 787-9 של החברה. חברת התעופה רכשה מהיצרנית היפנית כ-50,000 ליטרים של דלק בר קיימא שישמשו אותה במספר טיסות בשבועות הקרובים.

יצוין כי בדצמבר 2021  הכריזה ממשלת יפן על יעד של החלפת 10 אחוזים מתצרוכת דלק התעופה על ידי חברות תעופה יפניות ב-SAF עד 2030. כדי להשיג מטרה זו, ITOCHU הקימה רשת אספקת SAF בשדות תעופה מקומיים יפניים ברחבי המדינה עבור חברות מקומיות יפניות, שמתרחב כעת, לאחר חתימת ההסכם עם אתיחאד,  למובילים בינלאומיים.